III Festiwal dla Życia i XII Marsz dla Życia i Rodziny – Czy Gdańsk jest gotowy na wyjątkowe wydarzenie?

16 czerwca Gdańsk stanie się przestrzenią dla dwóch wyjątkowych wydarzeń, które zjednoczą dziesiątki tysięcy ludzi pragnących świadczyć o wartości życia i rodziny. III Festiwal dla Życia oraz XII Marsz dla Życia i Rodziny to inicjatywy, które od lat gromadzą dziesiątki tysięcy Pomorzan wokół piękna życia i wsparcia dla rodziny.

REKLAMA

Festiwal, organizowany po raz trzeci, to wydarzenie pełne radości, ale przede wszystkim okazja do bycia razem w jedności wspólnoty Kościoła Katolickiego. Spotykając się całymi rodzinami i budując relacje międzypokoleniowe, każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie.

Uczestnictwo w Marszu to też okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 pod Kaplicą Królewską w Gdańsku.

Festiwal odbędzie się w tym roku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku od 16:00 do 22:00.

Zaczynamy od modlitwa za miasto i Archidiecezję Gdańską, a następnie:

Koncerty: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio oraz Łzy Adama Konkola.

W tym roku zaplanowaliśmy nową strefę – inspiracji. To przestrzeń przygotowana do tego, aby wsłuchać się w tematy, które inspirują do refleksji nad sensem ludzkiego życia, budowaniem rodziny, wspólnotą i byciem w relacji. Usłyszymy: bp Piotra Przyborka, ks. Dominika Chmielewskiego, Ewelina Chełstowską, Tymoteusza Filara, Roberta Friedricha „Litza”, Michała Koterskiego, ks. Rafał Główczyński SDS (Ksiądz z Osiedla), s. Urszulę Kłusek SAC.

Oprócz tej strefy, w ramach Festiwalu będą wyznaczone również: modlitwy, wspólnot, małżeństw, dla dzieci (darmowe atrakcje dla dzieci – dmuchańce, animacje, warsztaty), wydawnictw, specjalistów, gastronomiczna.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić czas w pozytywnym klimacie, z ludźmi, którzy chcą świadczyć o swoich wartościach. A może potrzebujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Nie wiesz co dalej? Przyjdź i bądź z nami. Jesteśmy dla Ciebie.

Więcej informacji na stronie festiwaldlazycia.pl.

Źródło: https://www.ekai.pl/iii-festiwal-dla-zycia-i-xii-marsz-dla-zycia-i-rodziny-czy-gdansk-jest-gotowy-na-wyjatkowe-wydarzenie/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *