Stowarzyszenie Katechetów Świeckich: Chcemy ochrony i wychowania dzieci do wyższych wartości

Chcemy ochrony i wychowania naszych dzieci do wyższych wartości duchowych i moralnych, a nie pozostawienia ich na pastwę nihilizmu i pseudowartości obecnych w wirtualnym świecie – wyjaśnił w rozmowie z KAI Dariusz Kwiecień, członek zarządu SKŚ. W najbliższy wtorek 21 maja pod Sejmem Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zaprasza na konferencję prasową, podczas której zostaną poruszone najważniejsze kwestie dotyczące aktualnej sytuacji nauczycieli religii w Polsce oraz postulaty SKŚ skierowane do władz państwowych.

REKLAMA

Przedstawiciele Stowarzyszenia Katechetów Świeckich zapraszają na konferencję prasową, która odbędzie się 21 maja (wtorek) o godzinie 13:30, pod Sejmem, przy pomniku Armii Krajowej, u zbiegu ulic Wiejskiej i Matejki w Warszawie.

W trakcie konferencji głos zabiorą: Piotr Janowicz z Poznania, przewodniczący SKŚ, który przedstawi nasze stanowisko i postulaty w obliczu proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej negatywnych zmian dotyczących religii w szkole, a także Dariusz Kwiecień z Warszawy, członek zarządu SKŚ, który zaprezentuje list otwarty do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu oraz Minister Barbary Nowackiej z MEN, w kwestii konsensusu społecznego polegającego na utrzymaniu religii i etyki w szkole zamiennie. Weźmie w niej udział również Dorota Chmielewska z Jeżewa (woj. kujawsko-pomorskie), członkini zarządu SKŚ, która w obliczu postulowanych przez MEN zmian opowie jakie trudności one niosą dla samych uczniów, ich rodziców oraz świeckich nauczycieli religii.

– W odpowiedzi na działania mające na celu marginalizację przez obecne władze MEN nauczania religii i etyki w szkołach, ruszamy z naszą kontrakcją: OPOWIADAMY SIĘ ZA WYCHOWANIEM DO WARTOŚCI W SZKOLE — RELIGIA LUB ETYKA DLA KAŻDEGO UCZNIA, do której zaprosiliśmy też środowisko nauczycieli etyki. Jako nauczyciele, chcemy konsensusu społecznego i zgody narodowej, a nie wywoływania ideologicznej wojny z religią w szkole. Chcemy ochrony i wychowania naszych dzieci do wyższych wartości duchowych i moralnych, a nie pozostawienia ich na pastwę nihilizmu i pseudowartości obecnych w wirtualnym świecie – wyjaśnił w rozmowie z KAI Dariusz Kwiecień.

Podkreślił, że petycja została już wysłana do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu oraz Minister Barbary Nowackiej z MEN. Jest także dostępna na stronie internetowej, gdzie każdy zainteresowany może ją podpisać:

www.petycjeonline.com/list_otwarty_chcemy_wychowania_do_wartoci_w_szkole_-_-_religia_lub_etyka_dla_kadego_ucznia

– Naszym celem jest nie tylko dotarcie do opinii publicznej w tak ważnej sprawie, jak wychowanie młodego pokolenia, ale również przygotowanie jesienią obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie, pod którym chcemy zebrać 100 tys. podpisów i złożyć je na ręce Marszałka Sejmu – wyjaśnia członek zarządu SKŚ.

Celem Stowarzyszenia Katechetów Świeckich jest inicjowanie i organizowanie działań związanych z reprezentowaniem interesów katechetów świeckich. Stowarzyszenie jest otwarte również na osoby konsekrowane uczące religii oraz na wszystkie środowiska, którym zależy na dobru katechezy w Polsce. Więcej informacji na stronie http://katecheci.org

Źródło: https://www.ekai.pl/stowarzyszenie-katechetow-swieckich-chcemy-ochrony-i-wychowania-dzieci-do-wyzszych-wartosci/
Fot. Feliphe Schiarolli / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *