Pelplin: Ponad 1,5 tysiąca uczestników tegorocznej Diecezjady

W sobotę, 27 kwietnia 2024 r. w Pelplinie odbył się Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych.

REKLAMA

W sobotę, 27 kwietnia br., odbył się w Pelplinie Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice katedralnej koncelebrowaną przez ponad 50 kapłanów. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Na zakończenie Mszy świętej wręczono dyplomy i nagrody, finalistom diecezjalnego konkursu liturgicznego, który odbył się po raz czwarty w wersji online w czasie tegorocznego Wielkiego Postu. Druga odsłona spotkania odbyła się na terenie Stadionu Miejskiego w Pelplinie, gdzie odbyły się konkurencje lekkoatletyczne, piłka nożna oraz wspólna zabawa.

Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych to wymowny znak ukazania swojej służby przy ołtarzu, gdzie możemy doświadczyć młodego i żywego Kościoła. Służba Liturgiczna przybywa do Bazyliki Katedralnej, aby podziękować za swoją posługę, ale też zaszczepić w sobie Bożego Ducha, by dalej rzetelnie i gorliwie pełnić swoją posługę.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 1500 osób z 63 parafii Diecezji Pelplińskiej.

Zjazd Służb Liturgicznych nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca wielu organizacji. Pragnę podziękować wszystkim kapłanom, rodzicom, opiekunom, sponsorom oraz rodzicom ministrantów z Pelplina, którzy włożyli wiele serca, aby ten dzień dla naszych ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i scholii parafialnych był wielkim świętem wspólnoty diecezjalnej.

ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ
Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia biskupa Arkadiusza Okroja 27.04.2024 r.

Źródło:
https://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/320-ponad-1300-osob-na-diecezjalnym-zjezdzie-sluzb-liturgicznych-2024
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/diecezjalny-zjazd-sluzb-liturgicznych-3/
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11802-diecezjalny-zjazd-sluzb-liturgicznych-2024

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *