23 kwietnia – rocznica imienin ks. Jerzego Popiełuszki

Na imieniny ks. Jerzego Popiełuszki 23 kwietnia 1984 r. przybyło blisko tysiąc osób. Kwiaty wypełniły cały pokój na plebanii. 23 kwietnia, w rocznicę tego wydarzenia, spotkają się niektórzy jego uczestnicy oraz wiele innych osób bliskich ks. Jerzemu i takich, które chcą wyrazić mu wdzięczność.

REKLAMA

Po Eucharystii o godz. 18.00 w kościele pw. św. Stanisław Kostki w Warszawie w parafialnym Domu Amicus odbędzie się spotkanie, podczas którego głos zabiorą uczestnicy imienin ks. Popiełuszki z 1984 r. oraz przedstawiciele związanych z nim środowisk, w tym parafii, w których posługiwał. Wszyscy zaproszeni są do tego, by przynieść kwiaty na grób ks. Popiełuszki i wpisać się do „Księgi wdzięczności”, m.in. za pośrednictwem strony www.40rocznica.popieluszko.net.pl.

W otwartym spotkaniu wspomnieniowym w rocznicę imienin ks. Popiełuszki uczestniczyć będą m.in. osoby, które znały go jeszcze jako „zwykłego księdza”, zanim stał się sławny i rozpoznawalny. Obecni będą m.in. parafianie z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie, m.in.  Lech Siarkiewicz, Elżbieta Bartosiak, Andrzej Kosiński. Przybędzie Danuta Dymarczyk, niegdyś studentka z duszpasterstwa akademickiego ks. Popiełuszki a także Adam Nowosad i Joanna Grzybowska ze środowiska związanego z parafią św. Stanisława Kostki.

Opowiedzą oni o swoim doświadczeniu i spotkaniach z ks. Jerzym. Do rozmowy będą też zaproszeni inni uczestnicy spotkania. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Dawni współpracownicy ks. Popiełuszki, artyści i autorzy książek mu poświęconych, m.in. Halina Łabonarska, Adam Woronowicz, reżyser Rafał Wieczyński, dr Ewa Czaczkowska czy dr Milena Kindziuk zachęcają do przynoszenia imieninowych kwiatów na grób Błogosławionego w ramach akcji „Kwiaty dla ks. Jerzego”. Nawiązuje ona do wydarzenia sprzed 40 lat – ostatnich obchodzonych przez niego imienin, gdy kwiaty, które otrzymał – a które bardzo lubił – wypełniły cały pokój mieszkaniu na plebanii.

W czasie spotkania wspomnieniowego w Domu Parafialnym Amicus, będzie się tez można wpisać do powstającej „Księgi Wdzięczności” dla bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podziękowania można również przesyłać poprzez stronę www.40rocznica.popieluszko.net.pl.

Wydarzenie organizuje Społeczny Komitet Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Źródło: https://www.ekai.pl/23-kwietnia-rocznica-imienin-ks-jerzego-popieluszki/
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *