Maciej Świtała Laureatem Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej

10 kwietnia 2024 r. w Siedlcach odbył się finał Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

REKLAMA


Konkurs składał się z 2 części – pisemnej oraz ustnej. W części pierwszej Maciej Świtała, uczeń  Szkoły Podstawowej nr 2 im Arkadego Fiedlera w Nowem który był reprezentantem diecezji pelplińskiej musiał wykazać się znajomością treści książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe” oraz księgi Dziejów Apostolskich, gdyż test oprócz pytań zamkniętych i otwartych posiadał pytania polegające na uzupełnieniu cytatów pochodzących z tych dwóch pozycj
Maciek poradził sobie w tym zadaniu znakomicie tracąc jedynie 5 pkt. Dzięki temu zakwalifikował się na drugim miejscu do części ustnej. Wyprzedziła go jedynie uczennica szkoły w Dębowej Natalia Kowalska.
Druga część finałowych zmagań polegała na udzieleniu odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania. Finaliści mieli do wyboru 3 koszyki, w których znajdowały się pytania za 2, 4 oraz 6 punktów. Rywalizacja była zaciekła, gdyż cała 5 uczestników postanowiła mierzyć się w najwyżej punktowanej kategorii.
Maciej na wszystkie wylosowane przez siebie pytania odpowiedział bezbłędnie, podobnie jak zwyciężczyni etapu pisemnego, co finalnie dało mu 2 miejsce w Polsce.

Weronika Kotlenga

Źródło: https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/maciej-switala-laureatem-finalu-ogolnopolskiej-olimpiady-franciszkanskiej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *