Msza Wieczerzy Pańskiej w katedrze pelplińskiej

Podczas uroczystej Mszy św. Wieczerzy pańskiej sprawowanej w pelplińskiej katedrze o godzinie 18:00, celebrowanej przez Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja, a w której uczestniczył także Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, skupiono się na głębszym zrozumieniu sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.

REKLAMA

W trakcie liturgii wielkoczwartkowej odbył się symboliczny obrzęd umywania nóg, przypominający gest pokory i służby Jezusa wobec swoich uczniów, co równocześnie symbolizowało znaczenie posługi kapłańskiej.

Komunii świętej udzielano tego dnia pod dwiema postaciami, co przypominało o samym ustanowieniu Eucharystii przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy.

Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiono do kaplicy przechowania, zwanej także ciemnicą, gdzie kontynuowano modlitwę i refleksję w atmosferze ciszy i skupienia.

Ta uroczystość była nie tylko okazją do wspólnej celebracji, ale również czasem na pogłębienie zrozumienia tajemnicy kapłaństwa i Eucharystii, które stanowią istotę wiary i praktyki religijnej.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/msza-wieczerzy-panskiej-w-katedrze-pelplinskiej/
Fot. Krzysztof Mania

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *