Kościerzyna: Za nami Diecezjalny Dzień Młodych

W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 r. w Kościerzynie odbyło się doroczne spotkanie młodzieży diecezji pelplińskiej. W homilii biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zachęcał: „Stańcie się siewcami nadziei w życiu tych, którzy was otaczają”. 

REKLAMA

Młodzież zgromadziła się najpierw wczesnym popołudniem w pobliżu kościerskiego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Po wysłuchaniu Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy ruszyła procesja z palmami ulicami miasta.

Na placu św. Jana Pawła II przy sanktuarium Królowej Rodzin dwa tysiące młodych katolików wzięło udział we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

W homilii hierarcha nawiązał do rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia, którego dni „są lekcją o Bożej Miłości, ale także lekcją o nas, o tym jak wielki i o tym jak słaby może być człowiek, zwłaszcza w trudnych sytuacjach”, stwierdził.

W kontekście zbliżającego się Roku Świętego 2025 kaznodzieja przypomniał, że „każdy z nas ma być pielgrzymem nadziei”. Ma mieć świadomość celu, wskazywał dalej biskup podkreślając, że „trzeba mieć świadomość celu życia, a tym jest bycie blisko Pana Boga i drugiego człowieka”.

Nawiązując do codziennej rzeczywistości bp Kasyna wskazywał: „kiedy otaczają nas gęste chmury strachu, różnego rodzaju zwątpienia, czasami ucisku, kiedy nie widzimy już słońca wybierajcie drogę modlitwy, zjednoczenia z Bogiem i dialogu miłości”.

Wśród konkretnych propozycji dla młodych, biskup pelpliński umieścił zachętę, by w mediach społecznościowych „dzielić się tymi wiadomościami, które niosą nadzieję”. „Stańcie się siewcami nadziei w życiu tych, którzy was otaczają”, dodał.

Po Mszy św. i poczęstunku, młodzież wysłuchała koncertu ewangelizacyjnego w wykonaniu zespołu „Przyjaciele” ze Starogardu Gd. i świadectwa wiary Mikołaja Kapusty.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11708-trwa-spotkanie-mlodych-w-koscierzynie-transmisja-live

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *