Papież w Orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Ludziom młodym, zwłaszcza tym, którzy czują się oddaleni lub nie ufają Kościołowi, chciałbym powiedzieć: dajcie się zafascynować Jezusowi, kierujcie do Niego wasze ważne pytania poprzez karty Ewangelii – pisze Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przypada on 21 kwietnia i będzie obchodzony pod hasłem: „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”.

REKLAMA

Franciszek przypomina, że co roku dzień ten „zachęca nas do rozważenia cennego daru powołania, jakie Pan kieruje do każdego z nas, swojego wiernego ludu w drodze, abyśmy mogli uczestniczyć w Jego planie miłości i ucieleśniać piękno Ewangelii w różnych stanach życia”. W sposób szczególny dzień ten jest poświęcony „modlitwie, aby wyprosić u Ojca dar świętych powołań do budowania Jego Królestwa”.

Nawiązując do tegorocznego tematu, Franciszek przypomina, że podstawę chrześcijańskiej nadziei stanowi obietnica, którą dał nam Pan Jezus, „że pozostanie z nami na zawsze i zaangażuje nas w dzieło odkupienia”. Tym natomiast, co pobudza tę nadzieję, jest zmartwychwstanie Chrystusa. „Odkupienie dokonane w wydarzeniu paschalnym daje nadzieję, pewną, niezawodną nadzieję, z którą możemy stawić czoła wyzwaniom teraźniejszości” – zapewnia Papież. Wyjaśnia zarazem, że „bycie pielgrzymami nadziei i budowniczymi pokoju oznacza budowanie swojego życia na skale zmartwychwstania Chrystusa, wiedząc, że każde nasze przedsięwzięcie, w powołaniu, które przyjęliśmy i realizujemy, nie pada w próżnię. Pomimo porażek i niepowodzeń, dobro, które siejemy, rośnie w ciszy”.

Papież przypomina też o kontekście, w jakim będziemy tym razem przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania. To zarówno trwający Rok Modlitwy, jak i przygotowania do Roku Jubileuszowego 2025. „Idźmy jako pielgrzymi nadziei w kierunku Roku Świętego, abyśmy odkrywając na nowo swoje powołanie i odnosząc się do różnych darów Ducha, byli w świecie nosicielami i świadkami marzenia Jezusa: tworzyć jedną rodzinę, zjednoczoną w miłości Boga i złączoną więzią miłości, dzielenia się i braterstwa” – napisał Ojciec Święty.

Radio Watykańskie

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-03/papiez-na-dzien-modlitw-o-powolania-dajcie-sie-zafascynowac-jez.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *