Pelplin: Za nami Wielkopostne rekolekcje dla ceremoniarzy

W dniach od 1-3 marca 2024 r. w Collegium Marianum w Pelplinie odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej, które rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja.

REKLAMA

Galeria zdjęć TUTAJ.

Duchowym przewodnikiem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych był ks. Adam Malinowski, wikariusz parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Poprzez wygłoszone Boże Słowo, konferencje i świadectwo 97 ceremoniarzy z 43 parafii miało okazję, by przypomnieć sobie najważniejsze punkty formacji duchowej oraz liturgicznej, odbytej w poprzednich latach. Tematem przewodnim była potrzeba formacji członków służby liturgicznej. Czas rekolekcji był dla ceremoniarzy okazją do modlitwy, wymianą doświadczeń i umocnieniem w posłudze.

Pragnę podziękować księdzu Adamowi, który podjął się trudu prowadzenia tegorocznych rekolekcji dla ceremoniarzy. Dziękuję ks. kan. Andrzejowi Szopińskiemu, który przybliżył nam patronkę naszej diecezji – Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, Dyrektorowi Collegium Marianum, Moderatorom naszego pelplińskiego seminarium na czele z księdzem Rektorem, dziękuję klerykom, wszystkim ceremoniarzom naszej diecezji i księżom, którzy dbają o piękno liturgii w swoich parafiach. 

Króluj nam Chryste!

ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych

Źródło: https://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/311-wielkopostne-rekolekcje-dla-ceremoniarzy

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *