„Naucz nas modlić się”- broszura pomagająca przeżyć Rok Modlitwy

Dykasteria ds. Ewangelizacji opublikowała na stronie Jubileuszu 2025 książeczkę „Naucz nas modlić się”. To swego rodzaju przewodnik dający wskazówki rodzinom, parafiom i poszczególnym osobom, jak rozwinąć życie modlitewne w związku z przeżywanym obecnie Rokiem Modlitwy.

REKLAMA

Publikacja odnosi się do różnych miejsc i środowisk, gdzie zwracamy się do Boga. Poszczególne rozdziały dotyczą więc modlitwy w parafii, rodzinie, w życiu młodych, w sanktuariach itd. Przykładowo w odniesieniu do rodzin przypomina się o dobrym zwyczaju modlitwy przed i po posiłku, proponując także konkretną formułę. Pisząc zaś o Mszy, autorzy zwracają pokrótce uwagę na znaczenie konkretnych elementów liturgii.

Przewodnik bazuje na nauczaniu Papieża Franciszka i ma służyć pomocą w dobrym przeżyciu Roku Modlitwy. Jest on dostępny również w języku polskim.

Do pobrania: Przewodnik “Naucz nas modlić się”

Za:
https://episkopat.pl/opublikowano-przewodnik-na-rok-modlitwy/?fbclid=IwAR1aR0Ym3mOH6_OpSmUd_LwLUKJddTWzjzMEQ_JkcKAqVgxidFv28zK1vrM
https://www.iubilaeum2025.va/pl.html

Źródło: https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/naucz-nas-modlic-sie-broszura-pomagajaca-przezyc-rok-modlitwy/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *