Trwają przygotowania do 24. edycji Przystanku Jezus

Przygotowania do 24. edycji ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej Przystanek Jezus nabierają tempa. Tegoroczny PJ potrwa od 29 lipca do 3 sierpnia, podobnie jak przez ostatnie dwa lata, w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu obok Czaplinka.

REKLAMA

W ostatnich tygodniach odbyły się spotkania przedstawicieli ekipy organizacyjnej Przystanku Jezus z biskupem diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej Zbigniewem Zielińskim, który jako gospodarz diecezji z radością wspiera naszą inicjatywę – informuje o. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik prasowy Przystanku Jezus.

„Zarówno Bp Zbigniew, jak i nasz duchowy ojciec, bp senior Edward Dajczak potwierdzili swoją chęć udziału w tegorocznym Przystanku Jezus. Ekipa odbyła również spotkania z burmistrzem Czaplinka i Księżmi Salezjanami, którzy ponownie przyjmą PJ ‘pod swój dach’” – dodaje.

Informują też, że tegoroczne przystankowe rekolekcje, przygotowujące ewangelizatorów do posługi, poprowadzi bp Artur Ważny, przewodniczący zespołu KEP ds nowej ewangelizacji.

Chętni do udziału w Przystanku Jezus mogą się już zapisywać przez formularz dostępny na stronie www.przystanekjezus.pl

W dniach 12-14 kwietnia przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie odbędą się warsztaty ewangelizacyjne mające na celu przygotowanie do posługi na Przystanku Jezus, jak i do innych posług ewangelizacyjnych.

Na warsztatach ewangelizacyjnych chętni nauczą się „rozmawiać o sprawach Boskich po ludzku”, zdobędą też odwagę do dzielenia się wiarą. „Poznasz osoby, które mają pragnienia podobne do twoich. Przygotujesz się do ewangelizacji na Przystanku Jezus i nie tylko” – zapowiadają organizatorzy.

Zajęcia prowadzić będą doświadczeni ewangelizatorzy ze wspólnot Przystanku Jezus, Szalom, Przymierze Miłosierdzia i Woda Życia na dwóch poziomach:

1. Dla osób początkujących w ewangelizacji –  o tym, czym jest kerygmat i jak zastosować go w czasie rozmowy ewangelizacyjnej oraz jak przygotować i opowiedzieć swoje świadectwo.
2. Dla osób doświadczonych – o tym, jak pomóc człowiekowi w potrzebie – rozmowy na trudne tematy; jak przygotować wydarzenie ewangelizacyjne (pantomimę, happening) i co jest do tego potrzebne.

Zapisy na warsztaty odbywają się przez formularz internetowy.

Źródło: https://www.ekai.pl/trwaja-przygotowania-do-24-edycji-przystanku-jezus/
Fot. Przystanek Jezus / Facebook

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *