WSD w Pelplinie: Rekolekcje wielkopostne w ciszy

Wielki Post ze swej natury jest czasem, w którym nasze myśli szczególnie wędrują ku pokucie oraz zbawieniu. Stąd też bardzo istotne jest, aby dobrze wejść w ten okres i przeżyć go ze świadomością swojej słabości, ale też i z nadzieją, że w przyszłości osiągniemy cel, jakim jest życie wieczne. Rokrocznie w naszym seminarium, na początku Wielkiego Postu, przeżywamy kilkudniowe rekolekcje w wyciszeniu, które pozwalają nam jeszcze lepiej zainaugurować ten czas.

REKLAMA

W tym roku mieliśmy radość gościć w naszej wspólnocie dobrze znanego i lubianego ks. Bogusława Kowalskiego, obecnie proboszcza parafii pw. Nawrócenia św. Pawła na warszawskim Grochowie, który swoim znakiem rozpoznawczym, jakim jest dobry humor, poprowadził nas w temat krążący wokół sakramentu kapłaństwa, i sprawami, jakie się z tym wiążą.
Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu zarówno jako proboszcz kilku parafii, jak i też uczestnik niezliczonych pielgrzymek, opowiadał nam historie ze swojego życia kapłańskiego, rodzinnego oraz dawał cenne wskazówki, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę w formacji seminaryjnej, a także w życiu kapłańskim.
Codziennie rodziną seminaryjną uczestniczyliśmy w Eucharystii, modlitwach, konferencjach czy nabożeństwie Drogi Krzyżowej z rozważań śp. ks. Piotra Pawlukiewicza, którego ks. Bogusław był przyjacielem. Nie zabrakło też spotkania, podczas którego mogliśmy zadawać pytania, a ks. rekolekcjonista ze swego doświadczenia odpowiadał nam na nie.
Jesteśmy wdzięczni Bogu i ks. Bogusławowi za ten owocny czas, który z pewnością zostanie nam w pamięci.

kl. Adam Pobłocki

Źródło: http://seminariumpelplin.pl/aktualnosci/rekolekcje-wielkopostne-w-naszej-seminaryjnej-wspolnocie/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *