Orlik: Rekolekcje walentynkowe dla małżeństw – relacja

W sobotę 17 lutego 2024 r. w Orliku odbyło się jednodniowe spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw ze stażem małżeńskim 25+, pod hasłem: „Trójkąt małżeński”. W spotkaniu wzięło udział 12 par.

REKLAMA

Rekolekcje poprowadzone przez małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła dotykały tematu „dialogu małżeńskiego”, czyli szczególnej rozmowy między małżonkami, do której zapraszają „Trzeciego”, czyli Boga, obecnego stale w ich relacji małżeńskiej na mocy udzielonego sobie przed laty sakramentu małżeństwa. Dialog małżeński jest chwilą szczególnego działania łaski sakramentu małżeństwa. Małżonkowie razem starają się rozeznać wolę Bożą w ich małżeństwie, dotykając przy tym zwykłych, codziennych spraw.

Po konferencji wprowadzającej w temat spotkania uczestnicy w przygotowanej kawiarence dialogowej mogli przy kawie przeprowadzić wzajemny dialog, co okazało się być wzruszającym momentem… W części popołudniowej wysłuchać mogli świadectwa jednego z małżeństw o modlitwie małżeńskiej i jej owocach w życiu, a także przeżyć wyjątkową adorację we dwoje. Zwieńczeniem dnia skupienia była wspólna Eucharystia w intencji uczestników, którą odprawił ks. Krzysztof Piątkiewicz, proboszcz parafii w Turzu, posługujący w Wydziale Duszpasterskim Kurii diecezjalnej w Pelplinie. W homilii podkreślił wartość modlitwy małżeńskiej i rodzinnej, jako fundamentu, na którym budowane rodziny są silne i zdolne przetrwać życiowe przeciwności i pokusy.

Źródło: https://siostryzorlika.pl/czytnik-aktualnosci/rekolekcje-walentynkowe-dla-malzenstw-w-orliku.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *