Ogólnopolski Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych – zapowiedź

„Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28, 20) – pod tym tytułem 9 marca w Krakowie, odbędzie się Ogólnopolski Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych. – Serdecznie zapraszamy każde małżeństwo, które doświadcza trudności w staraniach o potomstwo! – zachęca Mateusz Pękala, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Abraham i Sara” w Krakowie.

REKLAMA

Ogólnopolski Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych rozpocznie się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Kraków, ul. Nazaretańska 1 w sobotę, 9 marca 2024 r., o godz. 8:45.

W ramach wydarzenia odbędą się rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Tomasz Białoń – kapłan z pobliskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, doktor teologii, którego rozprawa doktorska miała tytuł: „Wierzyć w Chrystusa i cierpieć dla Niego według Listu do Filipian”.

– Ogromna wiedza biblijna księdza na pewno pomoże nam zrozumieć, jak przeżywać cierpienie blisko Boga. Tematem rozważań ks. Tomasza będą słowa Jezusa „Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28,20). Nasze tęsknoty zawierzymy Dobremu Panu Bogu w czasie Mszy św. w intencji małżeństw niepłodnych, a na koniec będziemy mogli uwielbić Boga w pięknym nabożeństwie prowadzonym przez Saletyńską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji – podkreśla organizator.

W spotkaniu weźmie także udział psycholog dr Katarzyna Tomsia z ośrodka adopcyjnego „Pro Familia”, która opowie o procedurach związanych z adopcją oraz o tym jak w praktyce wygląda proces adopcyjny i jak się do niego przygotować.

– Jak zawsze usłyszymy także poruszające świadectwo małżonków. Tym razem poznamy historię pary, która nie mogąc doczekać się narodzin swojego upragnionego dziecka, zdecydowała się na drogę adopcji – podkreślają inicjatorzy spotkania.

W programie znajdą się również m.in.: wspólnotowa modlitwa oraz czas na rozmowy i wzajemne dzielenie się doświadczeniami. Będzie też możliwość indywidualnej rozmowy na temat leczenia naprotechnologicznego.

Szczegółowy program oraz zapisy można znaleźć TUTAJ.

Źródło: https://www.ekai.pl/ogolnopolski-dzien-skupienia-dla-malzenstw-nieplodnych/
Fot. Junior REIS / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *