Pelplin: Zakończenie peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów

W sobotę, 3 lutego 2024 r. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna przewodniczył Mszy św. kończącej peregrynację relikwii Rodziny Ulmów w Diecezji Pelplińskiej.

REKLAMA

Bp Kasyna: nie ma odrodzenia narodu bez odrodzenia rodziny

3 lutego 2024 r. w pelplińskiej katedrze zakończyła się tygodniowa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w diecezji pelplińskiej. Z tej okazji biskup Ryszard Kasyna podkreślił: „nie ma rozwoju człowieka, odrodzenia narodu, nie ma odrodzenia środowiska, poprawy bytowej na szerszą skalę bez odrodzenia rodziny”.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny i biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja oraz prezbiterów była punktem kulminacyjnym nawiedzenia relikwii bł. Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci w diecezji pelplińskiej, która rozpoczęła się przed tygodniem w Świeciu nad Wisłą.

W homilii bp Kasyna podkreślił, że Wiktoria i Józef ukazali „jak powinno wyglądać heroiczne świadectwo rodziców wobec dzieci”, dodał, że „stali się oni świadkami wobec dzieci jak powinno wyglądać piękne życie chrześcijańskie, a wynikało to z ich wiary”.

Hierarcha zauważył, że modlitwa przy relikwiach Błogosławionych jest dziękczynieniem za ich życie oraz „jest zachętą płynącą z Ewangelii: idź i ty czyń podobnie”.

Kaznodzieja wskazał, że nawiedzenie relikwii jest zaproszeniem, „abyśmy pokazywali innym wartość rodziny, wartość pięknego, udanego, Bożego życia małżeńskiego na wzór Błogosławionej rodziny”.

Biskup pelpliński przypominał, że „nie ma rozwoju człowieka, odrodzenia narodu, nie ma odrodzenia środowiska, poprawy bytowej na szerszą skalę bez odrodzenia rodziny”.

Po homilii główny celebrans zawierzył rodziny wstawiennictwu Wiktorii i Józefa Ulmów.

W uroczystościach w Pelplinie wzięli między innymi udział doradcy życia rodzinnego z całej diecezji. Obecny był również postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów ks. dr Witold Burda, który po Mszy św. wygłosił konferencję do członków duszpasterstwa rodzin w diecezji pelplińskiej.

Relikwie odwiedziły dekanaty: świecki, chojnicki, kościerski, bytowski, lęborski, kartuski, skarszewski, tczewski, starogardzki oraz pelpliński.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11545-w-sobote-3-lutego-w-bazylice-katedralnej-w-pelplinie-biskup-diecezjalny-ryszard-kasyna-przewodniczyl-mszy-sw-konczacej-peregrynacje-relikwii-rodziny-ulmow-w-diecezji-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *