Witek Wilk ewangelizował w „Niebie w Mieście”

Świecki ewangelizator Witek Wilk mówił wieczorem 21 stycznia o życiu Słowem Bożym w gorzowskiej kawiarni „Niebo w mieście”. Dwa dni wcześniej Wilk prowadził rekolekcje w kościele Pierwszych Męczenników Polski, w których tłumnie uczestniczyli przede wszystkim członkowie Odnowy w Duchu św.

REKLAMA

W kawiarni w centrum Gorzowa Wielkopolskiego zgromadziło się kilkadziesiąt osób, tyle na ile wystarczyło miejsca. Witek Wilk dzielił się świadectwem swego życia w oparciu o Pismo św. , które jest jego codzienną lekturą od ponad 30 lat. Z zawodu jest muzykiem, perkusistą, koncertuje, nagrywa płyty, prowadzi studio nagrań. Współpracował z najbardziej znanymi polskimi muzykami, z niektórymi nadal tworzy.

Obok, muzycznej pracy twórczej stworzył wiele dzieł ewangelizacyjnych po to by jak największej liczbie osób przekazać najważniejszą Prawdę Bożą, przekazaną w Piśmie św. przez Apostołów, w którym zawarte są – jak się wyraził Wilk – instrukcje życia na każdy dzień.

Mężczyzna wyznał, że w wieku 15 lat świadomie powierzył Bogu swoje życie i przyrzekł wypełniać Jego misję na ziemi. W oparciu o cytaty z Biblii tłumaczył jak ukierunkować swoją wiarę, co to znaczy, że wiara jest łaską, sugerował aby stawiać sobie pytania: czy na pewno jestem wierzący i co oznacza bycie wierzącym. – Łatwo powiedzieć, że się wierzy, ale trudno jest to zrobić – mówił ewangelizator, podkreślając aby troszczyć się najpierw o Królestwo Boże i Jego sprawiedliwość – aby to wyjaśnić odwołał się do biblijnego wersu z Jeremiasza 29,11, zapewniającego przyszłość jakiej oczekujecie. Następnie zaproponował aby zadawać sobie pytanie: czego oczekujemy od Boga, bo Bóg chce to spełniać ale człowiek musi oczekiwać, bo oczekiwanie jest przejawem wiary – mówił Wilk, szczegółowo tłumacząc na przykładach.

Twierdził, że jego życie jest szczęśliwe co nie oznacza, że omijały go przykrości czy wypadki. W młodości miał złamany kręgosłup, przeszedł skomplikowaną operację czaszki ale prawie śladu nie ma po tych urazach.

Mówił, że od młodych lat Biblią się zachwycił, czytał codziennie po kilka godzin, uczestniczył w codziennych Mszach św. ale rozwijał także swoje talenty muzyczne, grał, jeździł po świecie, nagrywał płyty. Nieustannie posługiwał się kolejnymi wersetami biblijnymi. I czytając Biblię odkrył, że Bóg jest Bogiem, który chce absolutnie jego szczęścia. – To bycie z Bogiem czyli chęć czytania Biblii zaczyna sprawiać, że chcę Go poznawać coraz bardziej i odkrywam, że Bóg w Biblii jest Bogiem, który chce absolutnie mego szczęścia. Kiedyś Bóg mi się kojarzył jako ten, który patrzył czy ja coś źle robię, który mnie punktował, to nagle tu odczytuję, że Bóg jest Bogiem relacji, jest Bogiem mocnym, wszechmogącym i to dotyczy mnie żebym ja tej Jego wszechmocy doświadczył – powiedział ewangelizator.

Witek Wilk mówi o sobie: – świecki ewangelizator, mąż jednej żony, ojciec czwórki dzieci, perkusista, producent muzyczny, właściciel studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego kochający Boga i jazz.
Jego największą pasją życiową jest głoszenie Ewangelii. Od ponad 30 lat stara się wypełniać powierzoną Mu misję głoszenia jej gdzie tylko się da, podczas której zaznacza jak ważne jest, by znać Pismo Święte. Gdy miał 15 lat zachwycił się tą księgą i odtąd nie wypuszcza jej z rąk. „Czytam ją nałogowo do dziś. To najpiękniejsze uzależnienie w moim życiu” – dodał.

– Od prawie ćwierć wieku prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów. Dzięki jego posłudze, która obejmuje także inne kraje Europy, dziesiątki tysięcy ludzi oddały swoje życie Jezusowi. Wraz z żoną Sylwią założyli już 49 wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych.
Założyciel chrześcijańskiej „Fundacji za Nim” która została powołana by nieść ludziom Dobrą Nowinę, miłość, pokój i radość.
Pomysłodawca ewangelizacyjnego przedsięwzięcia „Strefa Mocy” – letniej trasy odwiedzającej kilkadziesiąt miast w Polsce. Podczas tych spotkań wraz z ekipą dzieli się świadectwami wiary i zapewnia, że najpiękniejsze życie można przeżywać tylko z Bogiem. W ten sposób postanowił odszukać tych, którzy utracili kontakt z Kościołem – można przeczytać na stronie https://www.rekolekcje-jezuszyje.pl.

„Niebo w Mieście” to sieć katolickich księgarnio-kawiarni, które prosperują już w kilku miastach w Polsce. W Gorzowie Wielkopolskim lokal otwarty został tuż przed pandemią, przetrwał niesprzyjający czas i działa nadal. Inicjatorami niebiańskiego miejsca są Karolina i Paweł Długoszowie.

Źródło: https://www.ekai.pl/witek-wilk-ewangelizowal-w-niebie-w-miescie/
Fot. Niebo w mieście Gorzów Wielkopolski/Facebook

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *