Oficjalny plecak pielgrzyma na Rok Święty

Po raz pierwszy w historii lat jubileuszowych podczas przyszłorocznego Roku Świętego dostępny będzie oficjalny plecak pielgrzyma. Decyzję taką podjęła Sekcja ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji Świata w Dykasterii ds. Ewangelizacji, której papież Franciszek powierzył organizację jubileuszu.

REKLAMA

„Pielgrzym, który przygotowuje się do Jubileuszu w 2025 roku, dobrze wie, że pielgrzymowanie to umiejętność pozbycia się, pozostawienia w domu tego, co zbędne, aby zabrać ze sobą tylko to, co jest niezbędne do doświadczenia wiary i refleksji” – wyjaśnia Dykasteria ds. Ewangelizacji. Dlatego po raz pierwszy przy okazji tego „tak znaczącego wydarzenia w życiu Kościoła” postanowiła zaoferować produkt zaprojektowany i stworzony z myślą o wszystkich, którzy decydują się wyruszyć w podróż do Rzymu. Wykonanie plecaków pielgrzyma powierzono rzymskiemu przedsiębiorstwu Stegip4.

„Dobrze wiem, jak przydatny może być plecak podczas pielgrzymki i jak ważne jest zachowanie go, ze znakami upływu czasu i zużycia, jako świadka pełnego wspomnień o tych dniach modlitwy i refleksji, pełnych wzruszeń, a przez to niezapomnianych” – powiedział proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji abp Rino Fisichella.

Plecak, który już wkrótce znajdzie się w sprzedaży, a także wszystkie akcesoria składające się na pakiet pielgrzyma (kapelusz z szerokim rondem, chusta, bidon, wodoodporne ponczo, różaniec na nadgarstek) zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i ekologicznie zrównoważonych.

Źródło: https://www.ekai.pl/oficjalny-plecak-pielgrzyma-na-rok-swiety-po-raz-pierwszy-w-historii/
Fot. vaticannews.va

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *