„Kościół Bez Młodych?” – nowa inicjatywa KSM

„Kościół Bez Młodych?” – to nowa inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Projekt tworzą młodzi ludzie, pragnący ukazać Kościół, w którym młodzież może odnaleźć swoje miejsce, doświadczyć Bożej miłości i zaangażować się w aktywny udział we wspólnocie. Rozmowy z ciekawymi ludźmi, zarówno duchownymi, jak i świeckimi, będą publikowane co środę o 19.00 na kanale YouTube „BezMłodych”.

REKLAMA

– Planowanie całej akcji początek miało już ponad rok temu, przez ten czas zmieniał się pomysł na jej przebieg, formę itp. Finalnie stanęło na rozmowach z ciekawymi ludźmi. Poprzez te rozmowy pragniemy pokazać Kościół taki jaki jest. Pokazać, że mimo wszystkich medialnych szumów dookoła Kościoła my nadal w nim jesteśmy i chcemy dalej z nim być, rozwijać się i działać. Mocno nie zgadzam się ze stwierdzeniem „Kościół jest dla starych ludzi”. Do mojej pierwszej wspólnoty dołączyłem już ponad 12 lat temu i obecnie nie wyobrażam sobie życia bez wspólnoty. Przez ten czas spotkałem i poznałem wiele młodych osób, które swoje miejsce i sens życia odnalazły właśnie w Kościele – mówi KAI Filip Pawlak, prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Celem akcji „Kościół Bez Młodych?” jest rozbicie mitu o tym, że w Kościele nie ma miejsca dla młodych ludzi. Ukazane ma być ich zaangażowanie, pasje oraz głębokie doświadczenia duchowe, które sprawiają, że są integralną częścią wspólnoty.

Rozmowy z ciekawymi ludźmi, zarówno duchownymi, jak i świeckimi, będą publikowane co środę o godzinie 19:00 na kanale YouTube „BezMłodych”.

Jak zapowiadają twórcy, każdy odcinek będzie szansą na poznanie inspirujących historii i refleksji młodych osób związanych z Kościołem. Poruszane będą różnorodne tematy, takie jak doświadczenia duchowe, zaangażowanie społeczne, rola młodych w Kościele oraz inspirujące inicjatywy podejmowane przez nich na rzecz wspólnoty. Planowane są również inne inicjatywy.

– Poprzez „Kościół Bez Młodych” pragniemy pokazać instytucję Kościoła, ale także samą wiarę, naszymi oczami. Ukazać to wszystko, co dzieje się w Kościele z naszej perspektywy. Nie udajemy, że w Kościele jest idealnie, doświadczyliśmy wiele – od smutku do ogromu radości i miłości. Teraz pragniemy przekazać to dalej – wyjaśnia Filip Pawlak. Dodaje, że w projekt zaangażowanych jest wiele osób: „Są to młodzi z różnych wspólnot, świeccy zaangażowani w życie Kościoła czy osoby publiczne, które postanowiły opowiedzieć o swoim doświadczeniu wiary”.

Film promocyjny inicjatywy:

Źródło: https://www.ekai.pl/kosciol-bez-mlodych-nowa-inicjatywa-katolickiego-stowarzyszenia-mlodziezy/
Fot. Bez Młodych/YouTube

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *