Każdego dnia na całym świecie przybywa 82 tys. chrześcijan

W 2023 roku liczba chrześcijan na całym świecie znacznie wzrosła. Po raz pierwszy przekroczono granicę 2,6 miliarda. Chrześcijaństwo rośnie obecnie w tempie 1,18 proc. rocznie, co oznacza 30 milionów wierzących. Na poziomie globalnym obserwuje się zaskakujący zwrot w kierunku chrześcijaństwa. Każdego dnia społeczność wyznawców Chrystusa powiększa się o 82 tys. osób. Pokazuje to „Study of Global Christianity” przeprowadzone przez badaczy religii z Bostonu.

REKLAMA

W samym Kościele katolickim liczba wiernych rośnie głównie w Afryce i Ameryce. W krajach Zachodu liczby te od lat spadają. Jednak według danych Kościół katolicki rośnie znacznie wolniej (0,93 proc.) niż tzw. protestanckie „wolne Kościoły”. Doświadczają one dużego napływu wiernych, z rocznym wzrostem o 1,79 proc. Według badań, liczba chrześcijan rośnie również w krajach takich jak Japonia i Chiny, a chrześcijaństwo na przykład jest obecnie największą społecznością religijną w Korei Południowej.

Jest jednak jedno duże wyzwanie dla chrześcijaństwa. Islamskie grupy wyznaniowe rosną jeszcze szybciej, na poziomie 1,87 proc. W tym roku liczba muzułmanów po raz pierwszy przekroczyła 2 miliardy wyznawców.

Źródło: https://www.ekai.pl/kazdego-dnia-na-calym-swiecie-przybywa-82-tys-chrzescijan/
Fot. Piotr Tumidajski

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *