Zachęta do modlitwy za małżeństwa zagrożone rozpadem

Rycerze Kolumba w Polsce zachęcają do podjęcia duchowej adopcji małżeństwa zagrożonego rozpadem. Modlitewna inicjatywa rozpocznie się 30 grudnia i potrwa do 19 marca 2024 roku. – Jest to modlitwa, którą rozpoczynamy w święto Świętej Rodziny i kontynuujemy do uroczystości świętego Józefa. Jest to okres w którym często jest przerwa od duchowej adopcji dziecka poczętego i dlatego chcemy ten czas wykorzystać, aby nie ingerować w czas już trwającej od lat modlitwy za nienarodzone dzieci, bo zależy nam zarówno na życiu jak i rodzinie – wskazują Rycerze Kolumba.

REKLAMA

Osoba, która podejmuje modlitwę, poleca małżeństwo zagrożone rozpadem znane jej osobiście lub znane jedynie Bogu, aby przez 3 miesiące modlić się specjalną modlitwą ułożoną przez kapłana i dziesiątkiem różańca o wiarę, nadzieję i miłość w intencji uratowanie tego małżeństwa. Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy: dam@kofc.pl

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył bł. ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków.

Źródło: https://www.ekai.pl/rycerze-kolumba-zachecaja-do-modlitwy-za-malzenstwa-zagrozone-rozpadem/
Fot. Alvin Mahmudov / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *