Duchowa adopcja kapłana – propozycja na zbliżający się adwent

Już w najbliższą niedzielę Kościół rozpoczyna adwent, który powinien być okresem zintensyfikowanych przygotowań na ponowne przyjście Mesjasza. Owocnemu przeżyciu tego czasu sprzyja podejmowanie postanowień – czy to w postaci ascezy, czy dzieł miłosierdzia. Ze szczególną propozycją wychodzą twórcy Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów (DDAK).

REKLAMA

DDAK przypomina, że adwent to nie tylko czas zakupowego szału i zachęca, by kilka chwil z każdego dnia spędzić z dala od internetu, telewizji czy galerii handlowych, a tym samym „pozwolić naszym umysłom i duszom odpocząć i głębiej zanurzyć się w duchowość tego okresu”. W tym roku Dzieło ponownie zaprasza do podjęcia kilkutygodniowej, codziennej modlitwy za wybranego kapłana.

„Pamiętajcie o naszych kapłanach, którzy prowadzą nasze wspólnoty w duchowym wzroście i pielęgnują naszą wiarę. To czas, aby modlić się za nich, wspierać ich i wyrażać wdzięczność za ich posługę. Wybranie konkretnego kapłana i polecenie go Bogu w modlitwie może być znakiem wdzięczności i wsparcia dla jego trudu” – czytamy.

Zasady modlitewnej akcji adwentowej można znaleźć TUTAJ.

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów istnieje już od ponad 13 lat i ma opiekunów z ramienia Kościoła. Inicjatorką DDAK jest Sandra Kwiecień a patronem – św. Jan Maria Vianney. Od początku akcji adoptowano ponad 15 tysięcy księży, obecnie modlitewna opieka obejmuje 7384 kapłanów.

Źródło: https://www.ekai.pl/duchowa-adopcja-kaplana-propozycja-na-zblizajacy-sie-adwent/
Fot. Luis Ángel Espinosa / Cathopic

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *