II Diecezjalny Kongres Grup Modlitwy ojca Pio w Sierakowicach

W sobotę, 12 października w parafii św. Marcina w Sierakowicach odbyło się spotkanie Grup Modlitwy ojca Pio. Wzięło w nim udział ok. 100 osób.

REKLAMA


Część I, w formie wykładów, odbyła się w kościele pw. Św. Marcina. Wystąpili: Diecezjalny Moderator Grup Modlitwy Ojca Pio Diecezji Pelplińskiej – ks. dr Grzegorz Lewandowski oraz o. Zbigniew Bańkowski z Sanktuarium św. o. Pio w Częstochowie-Górce Przeprośnej.
O historii parafii św. Marcina w Sierakowicach opowiedzieli gospodarze: ks. proboszcz Tadeusz Knut i ks. wikariusz Andrzej Patrzykąt.

Część II odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Uczestnicy kongresu zostali zaproszeni na koncert, w którym wystąpili: Schola „Stokrotki” z parafii św. Marcina pod dyrekcją Danuty Fiedoruk, Ognisko Misyjne przygotowane przez Natalię Labuda, młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Tę część zakończyło wystąpienie ks. Roberta Ryndak pod tytułem „Święty o. Pio i świat Aniołów”.

Kongres zakończyła Msza św. odprawiona przez zgromadzonych księży pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/6744-ii-diecezjalny-kongres-grup-modlitwy-ojca-pio-w-sierakowicach

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *