Powstaje „watykański Netflix”

W 2020 r. zostanie uruchomiona platforma VatiVision, już teraz nazywana przez dziennikarzy „watykańskim Netflixem”. Za jej pośrednictwem będą udostępniane seriale, filmy fabularne oraz dokumentalne z chrześcijańskim przesłaniem.

REKLAMA


Platforma VatiVision zostanie uruchomiona w pierwszej połowie 2020 r. Podobnie jak Netflix będzie funkcjonowała na zasadzie tzw. „streaming na życzenie”, oferując seriale, filmy fabularne i dokumentalne o tematyce religijnej.

– To dla mnie powód do wielkiej dumy (…). Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Naszym celem jest osiągnięcie znaczących wyników, zarówno pod względem jakości, jak i niepowtarzalności proponowanych treści, a także dystrybucji na skalę światową, która może osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików – mówi dyrektor VatiVision Luca Tomassini.

Twórcami „watykańskiego Netflixa” jest spółka medialna Officina de la Comunicazione, współpracująca ze Stolicą Apostolską oraz firma Vetrya, jeden z włoskich liderów w branży komunikacji internetowej.


Źródło: https://ekai.pl/powstaje-watykanski-netflix/
Fot. Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *