Pelplin: Diecezja pelplińska ma 86 nowych ceremoniarzy

W sobotę, 18 listopada 2023 r. w bazylice katedralnej w Pelplinie, podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny zostało  ustanowionych 86 ceremoniarzy.

REKLAMA

W sobotę 18 listopada 2023 roku podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna ustanowił nowych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej. To już XVIII edycja, gdzie poprzez ćwiczenia, wykłady i wspólną modlitwę 86 kandydatów z 42 parafii naszej diecezji otrzymało tak zaszczytną funkcję.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję nowych ceremoniarzy w naszej diecezji. Dziękuję księżom Proboszczom, wikariuszom, za trud jaki wkładają w formację ministrantów. Dziękuję Księdzu Kanonikowi Andrzejowi Szopińskiemu, ks. Stanisławowi Mejerowi, Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Tomaszowi Huzarkowi i Dyrektorowi Collegium Marianum, ks. Wiesławowi Szucy, za okazaną życzliwość i pomoc. Słowa wdzięczności kieruję do kleryków naszego seminarium, którzy przez wszystkie zjazdy wkładali wiele starań, aby jak najlepiej przygotować kandydatów do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji.

Nowym ceremoniarzom życzę, by z miłością i wielką starannością przykładali się do zadań, które zostały im powierzone w Kościele.  

ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz
Służb Liturgicznych

Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.

Źródło:
http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/303-biskup-pelplinski-ustanowil-nowych-86-ceremoniarzy
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11319-biskup-pelplinski-ustanowil-nowych-86-ceremoniarzy

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *