Wizytacja kanoniczna w dekanacie główczyckim

W środę, 8 listopada 2023 r., w dekanacie główczyckim zakończyła się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Tego typu wizytacja przeprowadzana jest w każdej parafii raz na 5 lat.

REKLAMA

Parafia pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Skórowie była ostatnią parafią, którą wizytował bp Ryszard w dekanacie.

Wizytacja ta rozpoczęła się od odwiedzin ks. bpa w Szkole Podstawowej w Potęgowie. Potem bp Ryszard odwiedził Środowiskowy Dom Samopomocy, gminne przedszkole i żłóbek oraz spotkał się z Radą Parafialną: Ekonomiczną i Duszpasterską. Na zakończenie wizytacji nasz Pasterz diecezji udzielił sakramentu Bierzmowania 37 młodym osobom w kościele parafialnym w Skórowie. W tej uroczystości wzięli udział także kapłani z dekanatu główczyckiego.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu Biskupowi Ryszardowi za udzielone sakramenty, duszpasterską troskę i wskazówki oraz dobre, życzliwe słowo kierowane do kapłanów i wiernych świeckich w ramach wizytacji poszczególnych parafii w dekanacie. Bogu niech będą dzięki!

ks. Z. Kulas

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/wizytacja-kanoniczna-w-dekanacie-glowczyckim/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *