Czersk: Jubileusz 25-lecia nadania imienia Jana Pawła II SP nr 2

20 października 2023 r. w Czersku odbyły się jubileuszowe obchody 25-lecia nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej nr 2.

REKLAMA

– W szkole nie ma osób nieważnych. Każdy jest ważny! – podkreślił podczas homilii ks. dr Łukasz Simiński, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Pelplińskiej i diecezjalny duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców.  – Jezus jest wzorem nauczyciela. On gromadził wokół siebie uczniów, których nauczał, a za wartości, które im przekazał oddali życie – wskazał kaznodzieja. Mszę świętą ksiądz wicedyrektor sprawował w asyście księży – absolwentów czerskiej Dwójki, ks. Mateusza – obecnego katechety oraz księdza prałata Henryka Kotlengi. Na zakończenie Eucharystii, słowa życzliwości i błogosławieństw skierował do uczestników uroczystości ksiądz proboszcz Zbigniew Straszewski.

 
Po Mszy świętej, wszyscy przemaszerowali pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano ukochaną przez papieża pieśń  –  „Barkę”. Następnie w asyście najmłodszych uczniów i przedszkolaków zasadzono dąb na pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Kolejny punkt uroczystości poprowadził Maciej Jakubowski, dyrektor szkoły, który przybliżył zebranym historię Dwójki i podziękował gościom oraz sponsorom uroczystości za życzliwość, współpracę i okazywaną wielokrotnie pomoc. Ostatnim punktem programu były występy dzieci i młodzieży szkoły – piosenki, wiersze oraz wieczornica z Janem Pawłem II. Wszystko przygotowane przez uczniów, pod opieką nauczycieli, w hołdzie ich patronowi – Janowi Pawłowi II. 

Cieszymy się, że w naszej lokalnej społeczności pamięć o Janie Pawle II jest wciąż żywa, pełna postawy miłości i służby, a jego dziedzictwo jest przekazywane kolejnym pokoleniom!

Św. Janie Pawle II, módl się za nami!

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/jubileusz-25-lecia-nadania-imienia-jana-pawla-ii-szkole-podstawowej-nr-2-w-czersku/
Fot. Patrycja Linda 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *