KZPiT Chmielanie rozwija skrzydła, dbając o swoich następców

W 35 lat po pierwszym spotkaniu założycielskim Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Chmielanie – grupa dała jubileuszowy koncert.

REKLAMAGoście życzyli dalszych sukcesów, podkreślając wyjątkowość tej właśnie grupy – będącej wielopokoleniową rodziną, chętnie przygarniającą nowych członków, zwłaszcza dzieci. Obecnie liczy 50 członków, w tym 20 najmłodszych.

Za pośrednictwem Andrzeja Leyka, członka zarządu powiatu kartuskiego, życzenia i gratulacje złożył starosta Bogdan Łapa.

“Historia zespołu na stałe wpisała się w życie kulturalne gminy Chmielno i powiatu kartuskiego. Od kilkudziesięciu lat jesteście ambasadorami kultury kaszubskiej w kraju i za granicą. Zespół z pasją i entuzjazmem inicjuje przedsięwzięcia kulturalne i społeczne, aktywizuje mieszkańców i dba o promocję naszej małej ojczyzny. W tym uroczystym dniu prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia pomyślności w realizacji dalszych przedsięwzięć artystycznych, wiernej publiczności, której dostarczają Państwo wielu radosnych wzruszeń, oraz osobistej satysfakcji z efektów Waszej działalności.”

W koncercie jubileuszowym kapelę wsparli Barbara i Bogusław Galińscy z Borkowa.

Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2019.09.28CHmielno_jubileusz_chmielan
(zdjęcia z gali dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Chmielnie)


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6690-kzpit-chmielanie-rozwijaja-skrzydla-dbajac-o-swoich-nastepcow

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *