Konferencja „Ciało, psychika, duch – twórcze napięcie” – zaproszenie

28 października 2023 r. w Warszawie (UKSW Instytut Psychologii lub online poprzez ZOOM) odbędzie się konferencja pt. „Ciało, psychika, duch – twórcze napięcie”, na której spotkają się przedstawiciele świata nauk teologicznych, filozoficznych, psychologicznych i medycznych. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź”. Udział jest bezpłatny! Szczegóły wydarzenia na plakacie informacyjnym.

REKLAMA

Podczas naszej konferencji będziemy pogłębiać naukową refleksję i dyskusję na tematy związane z pograniczem zagadnień medycznych, antropologicznych, psychologicznych i duchowych.
Będzie to miejsce wymiany poglądów, prezentacji badań, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi z uwzględnieniem i poszanowaniem różnych perspektyw.

Dla kogo jest konferencja?
Zapraszamy zarówno osoby z obszaru naukowego, studentów, a także praktyków, pracujących w obszarze pomocy psychologicznej, pedagogicznej i duszpasterskiej oraz wszystkich, którzy interesują się łączeniem ciała, psychiki i ducha.

Konferencja dedykowana jest pamięci ks. Krzysztofa Grzywocza – rekolekcjonisty, ojca duchownego, wykładowcy teologii duchowości, a także terapeuty i trenera psychodramy.
Ksiądz Grzywocz był człowiekiem promującym postawę dialogu, a jego wystąpienia dotyczące niekochanych uczuć, snów, depresji czy patologii duchowości zyskały mu wielu odbiorców nie tylko wśród osób wierzących.

Konferencja została ułożona w trzech blokach: CIAŁO, PSYCHIKA, DUCH – TWÓRCZE NAPIĘCIE.
Każdy z bloków stanowić będzie okazję do przyjrzenia się bieżącej problematyce badawczej z zakresu fizycznej, psychicznej i duchowej perspektywy spojrzenia na człowieka. Konferencję kończyć będzie panel mającym na celu interdyscyplinarne spojrzenie na przedstawianą problematykę.

Spotkaj się z przedstawicielami nauk teologicznych, filozoficznych, psychologicznych i medycznych
Tematyka pierwszej konferencji będzie stosunkowo szeroka i dotyczyła w ogóle zagadnienia dialogu między naukami przyrodniczymi, psychologicznymi i teologicznymi. W zamierzeniu autorów będzie stanowić inspirację do kolejnych, cyklicznych spotkań o coraz bardziej wyspecjalizowanej i zawężonej problematyce.

Identyfikujemy się z myślą ks. Krzysztofa Grzywocza – że dialog stanowi podstawę życiowej kreatywności.
I z taką misją organizujemy to wydarzenie.

Weź udział w Konferencji bezpłatnie! [Warszawa, UKSW Instytut Psychologii lub online na żywo – poprzez Zoom]

Z ramienia organizatorów zapraszają:
– Marcin Kłosowski, Instytut Psychologii UKSW
– Krzysztof Naczk, Centrum Psychologiczno-Pastoralne „WIĘŹ”

Zapisz się na to wydarzenie TUTAJ.

Więcej informacji na temat wydarzenia TUTAJ.

Źródło: https://tworczenapiecie.pl/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *