Pomorze rośnie w ekologiczną produkcję rolniczą

Na XIV Kartuskim Targu Produktów Ekologicznych była okazja na zakupienie zdrowej żywności, naturalnych kosmetyków, podniesienie swojej wiedzy o segregacji odpadów.

REKLAMADla dzieci przygotowano stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Kartuzy, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

W ramach II Ekofestiwalu Pomorskiego, organizowanego przez Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych BIOPOMORZE z Lubania oceniono stoiska. W kategorii producentów za stoisko z aronię kaszubską I miejsce przyznano Marcinowi Lisowi z Tuchlinka. Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławek też otrzymało I miejsce – w kategorii podmiotów. Wyróżnienie zdobył Bogusław Szyca za wprowadzenie opakowań ze znakiem BIOPOMORZA.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, biuro powiatowe w Kartuzach, przeprowadził kolejny raz konkurs “Ekologia w pigułce”. Jak podkreśla Regina Kleina, kierownik powiatowego biura PODR, po raz pierwszy na targu obecni byli przedstawiciele rolniczego handlu detalicznego.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6686-pomorze-rosnie-w-ekologiczna-produkcje-rolnicza-widac-bylo-na-xiv-kartuskim-targu-produktow-ekologicznych

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *