Międzynarodowe Forum Tato.Net to największe w Europie wydarzenie skierowane do ojców i o ojcostwie. W sobotę 28 października w Katowicach odbędzie się XV jego edycja, podczas której uczestnicy z całego świata spotkają się, by pogłębiać swoje rodzicielskie kompetencje, czerpać wiedzę i wymieniać doświadczenia z innymi ojcami. W zjeździe można wziąć udział stacjonarnie lub on-line.
Tegoroczne hasło przewodnie XV Forum – „Siła & Czułość. Ojcowskie lekarstwo na czas chaosu” – nawiązuje do aktualnej sytuacji na świecie, z którą muszą mierzyć się nie tylko dorośli, ale i dzieci.
– Nasze dzieci doświadczają hejtu, przemocy i ciągłej presji – zarówno w rzeczywistości, jak i online. Towarzyszą temu obawy związane z pandemią, wojną i zmianami klimatu, wzbudzając w nich ciągły lęk. To wywołuje poważne skutki zdrowotne oraz sprawia, że dzieci nie czują się bezpiecznie. Jako ojcowie chcemy się z tym mierzyć i dawać naszym dzieciom to, czego dziś najbardziej potrzebują: czułość i siłę!” – podkreśla Dariusz Cupiał, założyciel Tato.Net i inicjator Forum.
Potężna dawka wiedzy dla ojców
W trakcie październikowego wydarzenia biorący w nim udział ojcowie spotkają się z gronem ekspertów, wezmą udział w licznych dyskusjach oraz warsztatach, które pomogą im pogłębiać kompetencje niezbędne do budowania zdrowej i silnej rodziny. Dowiedzą się m.in., jak: stawać się mocniejszym oparciem dla dzieci, wzmacniać w nich potrzebne kompetencje i napełniać je siłą oraz nadzieją.
Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się m.in. dr Ken Canfield – Założyciel National Center for Fathering i członek Międzynarodowej Rady Programowej Tato.Net, Gregory Winston Slayton – pisarz, dyplomata, profesor, biznesmen i filantrop, autor bestsellerów o ojcostwie i rodzinie, w tym dostępnej w języku polskim książki „Projekt: supertata”, dr hab. Michał A. Michalski – kulturoznawca, ekonomista, etyk gospodarczy, prof. UAM, Prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Karol Wojtyna – koordynator warsztatów w Tato.Net, organizator licznych inicjatyw prorodzinnych, doradca życia rodzinnego.
Wsparcie i motywacja
Podczas Forum eksperci oraz sami uczestnicy będą mieli możliwość dostarczenia sobie inspiracji i narzędzi do bycia lepszym ojcem, ojczymem, dziadkiem czy opiekunem. Jak podkreśla Dariusz Cupiał – Nie ma tu miejsca na moralizowanie, ocenianie, doradzanie. Jest natomiast możliwość nawiązania ojcowskich kontaktów oraz spora dawka wiedzy o faktach, wyzwaniach i rozwiązaniach – każdy sam decyduje, z czego chciałby skorzystać, by stawać się ojcem silnym a jednocześnie czułym. Dodatkową porcję inspiracji zapewnią podcasty Tato.Net, dostępne bezpłatnie na kanałach ojcowskiej społeczności
Forum poprzedzi uroczysta Gala MAX, podczas której zostaną ogłoszeni laureaci nagrody MAX 2023, a także wyróżnień TOPDADS dla najlepszych reklam ojcowskich.
Patronat honorowy nad XV Międzynarodowym Forum Tato.Net objął Prezydent RP Andrzej Duda.
Udział w XV Forum Tato.Net
Organizatorzy zapewnili możliwość uczestnictwa w Forum na dwa sposoby: stacjonarnie w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz on-line. Wydarzenie jest biletowane.
Szczegóły wydarzenia: https://forum.tato.net/
Bilety: https://eventory.cc/event/xv-miedzynarodowe-forym-tato-net-sila-czulosc/tickets
O Tato.Net
Tato.Net to społeczność, która od 19 lat inspiruje mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Dostarcza im w tym celu sprawdzone narzędzia, aby mogli się nawzajem wspierać w byciu coraz lepszymi ojcami. Dzieje się to głównie przez serwis internetowy, warsztaty, coroczne Międzynarodowe Forum oraz O.K. Tato.Net czyli Ojcowskie Kluby. Celem strategicznym Tato.Net jest założenie przynajmniej jednego O.K. w każdym powiecie.
Tato.Net prowadzi także ośrodek ekspercki typu think tank dla problematyki ojcowskiej i polityki rodzinnej. Jego celem jest gromadzenie i udostępnianie wiedzy, prowadzenie badań, analiz i kampanii społecznych oraz wydawanie publikacji. Współpracuje z organizacjami i instytucjami zainteresowanymi promowaniem kultury odpowiedzialnego ojcostwa.