Polska pod Krzyżem w Archidiecezji Gdańskiej

Wierni archidiecezji gdańskiej spotkali się na obchodach akcji ewangelizacyjnej „Polska pod krzyżem” pod Milenijnym Krzyżem św. Wojciecha na Górze Gradowej. Miejscu symbolicznie upamiętniającym Tysiąclecie Chrztu Gdańszczan. Nabożeństwu przewodniczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

REKLAMA


Na początku modlitwy ks. bp Wiesław Szlachetka odczytał pozdrowienie papieża Franciszka dla Polaków modlących się pod krzyżami w całym kraju: „„Pozdrawiam serdecznie Polaków. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W waszym kraju będzie ono dniem akcji ewangelizacyjnej nazwanej „Polska pod Krzyżem”. Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp Krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i Ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka. Z serca wam błogosławię.”

Podczas krótkiej katechezy ks. abp Sławoj Leszek Głódź powiedział: „Bracia i Siostry! Warto zadać pytanie: Czy cenimy wartość Krzyża? Jakże dzisiaj często słyszymy wołanie «Ukrzyżuj»! Wyrzuć, zdejmij Krzyż. Jak mało jest głosów w obronie mówiących – non licet – nie godzi się!”

W modlitwie upamiętniono Błogosławionych Męczenników Archidiecezji Gdańskiej, którzy w heroiczny sposób udowodnili swoją miłość do krzyża. Ks. bp Zbigniew Zieliński przypomniał słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który na Mszy św. beatyfikacyjnej powiedział: „Błogosławieni męczennicy wołają do naszych serc: uwierzcie, że Bóg jest miłością! Uwierzcie na dobre i na złe! Obudźcie w sobie nadzieję! Niech ta nadzieja wyda w was owoc wierności Bogu we wszelkiej próbie.”

Na Górze Gradowej modliło się około 300 wiernych w tym liczna młodzież i harcerze, którzy czynnie włączyli się w nabożeństwo. Pieśni religijne wykonali soliści Cappelli Gedanesis oraz młodzieżowy zespół muzyczny z Żukowa.


Źródło: https://ekai.pl/polska-pod-krzyzem-w-archidiecezji-gdanskiej-d574375/

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *