Trwają zapisy na Mistrzostwa w Piłkę Halową 2023/2024

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Celem Mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich ze wszystkich parafii, podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych. Kolejne etapy rozgrywek diecezjalnych będą przeprowadzone w następującym czasie:

REKLAMA

– rozgrywki dekanalne (z udziałem reprezentacji ze wszystkich parafii) – rozegrane do końca grudnia 2023 roku. Każda parafia zgłasza się indywidualnie do organizatora turnieju na etapie dekanalnym do 10 października. Po zgłoszeniu odpowiedzialny za rozgrywki, poinformuje zainteresowanych o dokładnym terminie turnieju na etapie dekanalnym. Wykaz wszystkich odpowiedzialnych za organizacje turnieju na tym etapie znajduje się poniżej. Patrząc na frekwencję z ubiegłych lat i wzorując się na zeszłoroczne Mistrzostwa, organizatorzy podjęli decyzję, że w niektórych przypadkach dekanaty zostały połączone, ze względu na zbyt małe zainteresowanie.

– rozgrywki rejonowe (z udziałem mistrzów dekanatów z rejonu w poszczególnych kategoriach) do końca marca 2024 roku.

– finały diecezjalne (z udziałem mistrzów rejonów) – w kwietniu 2024 roku

Najlepsze drużyny z Diecezji Pelplińskiej – w 3 kategoriach wiekowych – będą reprezentować naszą Diecezję na Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się 24-25 czerwca 2024 roku.

Mistrzostwa rozgrywane są przez Liturgiczną Służbę Ołtarza w trzech kategoriach, które składają się z 5 zawodników (w tym bramkarz):

kategoria I – Ministrant (roczniki 2012-2016)

kategoria II – Lektor młodszy (roczniki 2008 – 2011)

kategoria III – Lektor starszy (roczniki 2003 – 2007)

Organizatorzy turniejów piłkarskich korzystają ze wsparcia Księży Proboszczów oraz działaczy sportowych (nauczycieli, sędziów, odpowiedzialnych za obiekty sportowe). Podczas rozgrywek obowiązywać będzie regulamin, według którego odbywają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Cały regulamin znajduję się poniżej. 

Regulamin (pobierz)

Lista Księży odpowiedzialnych za rozgrywki (pobierz)

Źródło: http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/295-do-10-pazdziernika-trwaja-zapisy-na-mistrzostwa-w-pilke-halowa-2023-2024

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *