Kartuzy: Spotkanie popielgrzymkowe grupy kaszubskiej

Choć pielgrzymi szlak zakończył się dla pątników naszej diecezji 13 sierpnia, to jednak w sercach pielgrzymów w dalszym ciągu jest radość z przeżytych rekolekcji w drodze. 24 września 2023 roku w Kartuzach odbyło się spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów grupy kaszubskiej diecezji pelplińskiej.

REKLAMA

Pielgrzymi spotkali się o godz. 14:30 w parafii Kazimierza, by wspólnie przeżyć najważniejsze spotkanie  – Mszę świętą, aby potem radość z tego spotkania przenieść na płytę rynku, gdzie miał miejsce Boży raban. Był to czas zabaw, śpiewania piosenek pielgrzymkowych, a także wspólnej modlitwy z mieszkańcami Kartuz. Po modlitwie pielgrzymi udali się do pobliskiej szkoły katolickiej, aby tam powspominać pielgrzymi czas, a nade wszystko, aby być z sobą i podzielić się tym co w życiu najważniejsze – miłością.

Następne wspólne spotkanie dla pielgrzymów grupy kaszubskiej odbędzie się przed Bożym Narodzeniem, aby w radosnej atmosferze przeżyć czas przygotowań do narodzin Chrystusa.

I oczywiście zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w przyszłym – 2024 roku. Wyjście z Kartuz 29 lipca, z Kościerzyny 30 lipca.

ks. Tomasz Mizyk,
przewodnik grupy

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/spotkanie-popielgrzymkowe-grupy-kaszubskiej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *