XXII Jarmark Cysterski w klimacie poezji ks. Janusza St. Pasierba

XXII Jarmark Cysterski z bogatym i różnorodnym programem odbędzie się w sobotę i niedzielę 16-17 września 2023 r., ale już dzień wcześniej, czyli w piątek 15 września 2023 r. o godz. 20.00 w pelplińskiej bazylice katedralnej organizatorzy, czyli Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wespół z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Kociewskim Centrum Kultury i Parafią pw. WNMP zapraszają na koncert poetycko-muzyczny „Poeta jest Twoim bratem”, poświęcony twórczości ks. Janusza St. Pasierba, którego 30 rocznica śmierci przypada w tym roku.

REKLAMA

Scenariusz przygotował i koncert poprowadzi Bogdan Wiśniewski. Wiersze i fragmenty esejów ks. Pasierba czytać będą aktorki: Elżbieta Goetel i Monika Janeczek-Toporowska. Program podzielony jest na sześć części, stanowiących oddzielne monodramy: „Katedra – symbol Europy”, „Pelplin – miasto ks. Janusza St. Pasierba”, „Modlitwy poetyckie”, „Eros i Tanatos – miłość i śmierć”, „Samo życie” oraz „Poeta jest Twoim bratem”.

W części muzycznej wystąpią: Jolanta Grzona – sopran, Beata Dąbrowska – sopran i Michał Rakowski – organy. W ich wykonaniu kompozycje T. Albioniego, J. Aurea, J. S. Bacha, C. Francka, A. Vivaldiego.
Koncert został dofinansowany przez Powiat Tczewski.
Wstęp wolny.

Źródło:  Kociewskie Centrum Kultury w Pelplinie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *