Pelplin: Zapisy na kurs ceremoniarza 2023

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że kolejna XVIII edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 21 sierpnia 2023 roku w Pelplinie.

REKLAMA

Recepcja tego dnia, dla wszystkich zgłoszonych wcześniej uczestników będzie czynna od godz. 9.30-11.00 w Collegium Marianum w Pelplinie. Kurs przeznaczony jest dla chłopców, którzy ukończyli klasę VII szkoły podstawowej, z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. Kurs odbywać się będzie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2 w Pelplinie. Pierwszy zjazd będzie trwał od poniedziałku 21 sierpnia do czwartku 24 sierpnia br.. Kursanci przywożą własne śpiwory, notatniki, komże (albę) oraz zgodę wypełnioną przez Rodziców i Ks. Proboszcza lub opiekuna ministrantów, która znajduje się poniżej. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. 

Kandydatów należy zgłosić wypełniając formularz:
https://docs.google.com/forms/d/1h63MnwnMG3QeAm4ONPJ3ZMF9picyJ94avWiHmNQ5tKYdo 30 czerwca br. Po wypełnieniu formularza, należy przelewem uiścić opłatę w wysokości 500 zł/osobę. Cena obejmuję pierwsze dwa zjazdy i materiały liturgiczne (OWMR, Kompendium Ceremoniarza, Kompendium Ceremoniarza – Wielki Tydzień). Po zaksięgowaniu przelewu zostanie wysłana wiadomość, że osoba zgłoszona, została przyjęta na kurs ceremoniarza. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin II zjazdu 08-09 września;


Termin III zjazdu 20-22 października;

Egzamin i promocja planowana jest na listopad.


Załączniki:
Zgoda na kurs ceremoniarza 2023

Czytaj TAKŻE:
Zarys wiedzy ogólnej na kurs ceremoniarza 2023

Źródło:
http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/288-zapisy-na-kurs-ceremoniarza-2023

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *