Grupa Kociewie: Ruszają zapisy na tegoroczną pielgrzymkę!

Kochani Pielgrzymi grupy KOCIEWIE!!! Przez cały rok duszpasterski 2022/2023 rozważamy hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Chcemy w ten sposób uświadomić sobie, że mimo trudnych spraw trzeba wierzyć w Kościół i Kościołowi. Wierzyć w Kościół dlatego, że jest rzeczywistością Bosko-ludzką. Wierzyć Kościołowi dlatego, że Kościół bazuje na autorytecie samego Boga.

REKLAMA

W związku z tym jest jasne, że trzeba podjąć duży wysiłek ku odnowie Kościoła. Potrzeba się zmobilizować do tego dzieła odnowy Kościoła i na nowo pobudzić i umocnić wiarę w Kościół, która jest w kryzysie.

Co roku wielu młodych jak i starszych wiernych Kościoła podejmuje trud pielgrzymiego szlaku, modląc się o ducha wiary. Pielgrzymowanie jest dawaniem świadectwa iż Kościół żyje, żyją wspólnoty parafialne, nasze parafie, nasza diecezja. Piesze pielgrzymki na Jasną Górę są tradycją Polski, są tradycją naszego Kociewia.

W tym roku Kociewska Piesza Pielgrzymka ze Starogardu Gdańskiego wyruszy do Częstochowy już po raz 32. w poniedziałek 31 lipca, a na Jasnej Górze pokłoni się Matce Bożej w niedzielę 13 sierpnia.

Piesze pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Pięknie będzie jeśli postaramy się o stroje kociewskie i w nich będziemy na Mszy św. jak również będziemy wchodzić w nich na Jasną Górę w ostatni dzień naszego pielgrzymowania.

Spotkania organizacyjne dla zapisanych i tych którzy chcieliby się zapisać,  odbędą się w niedziele: 25 czerwca i 9 lipca o godz. 15:00 w salkach parafialnych przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim”.

Koszt organizacyjny pielgrzymki: 160 zł* (w tym pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie). Można zapłacić w bazie pielgrzymki lub na konto: 75 1320 1537 0737 9653 3000 0001, w tytule proszę wpisać: „Piesza Pielgrzymka – Kociewie” oraz swoje imię i nazwisko.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!!!!

Kon­takt:
ks. lic. Piotr Pruski
Przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – grupa KOCIEWIE
ul. Pomor­ska 4a
83–200 Sta­ro­gard Gdań­ski
Tel.: +48 (58) 532 17 97
E-mail: grupakociewie@gmail.com

Źródło: http://pielgrzymkakociewie.pl/index.php/2023/06/05/ruszaja-zapisy-na-tegoroczna-pielgrzymke/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *