Konkurs „Aktywna Parafia 2023” – zapisy tylko do 11 maja!

Trwają zapisy do trzeciej edycji Konkursu Aktywna Parafia. Zwycięzcy Konkursu otrzymają bony na sprzęt sportowy, zostaną zaprezentowani na stronie internetowej ekai.pl oraz w programach Redakcji Audycji Katolickich TVP. Przewidziana jest również nagroda specjalna Dyrektora Caritas Polska. Zgłoszenia parafii z całej Polski przyjmowane są do 11 maja.

REKLAMA

Konkurs Aktywna Parafia organizowany jest przez Katolicką Agencję Informacyjną oraz Fundację na Rzecz Wymiany Informacji Katolickiej. Inicjatywa ma na celu propagowanie działalności charytatywnej, inicjatyw ewangelizacyjnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz budowania wspólnoty przez społeczności lokalne.

W pierwszym etapie Konkursu (do 11 maja) przyjmowane są zgłoszenia parafii działających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Po ocenie przez Jury 18 maja przedstawiona zostanie lista 10 parafii, które uzyskały największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowały się do finału Konkursu. Odbędzie się on w Warszawie 3 czerwca i będzie składał się ze spotkania przedstawicieli wyłonionych parafii oraz konkursu sprawnościowego – poinformował Jacek Jakubiak, dyrektor wykonawczy Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Cały Konkurs wygrywa ta parafia, która zbierze najwięcej punktów podczas: III etapu (eliminacje do finału), zawodów sprawnościowych w trakcie finału i prezentacji parafii podczas finału. Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu zawodów. Nagrodą dla zwycięzców są bony na sprzęt sportowy oraz prezentacja parafii na stronie internetowej ekai.pl i w programach Redakcji Audycji Katolickich TVP.

Organizatorem Konkursu Aktywna Parafia 2023 jest Katolicka Agencja Informacyjna, a współorganizatorem Fundacja na Rzeczy Wymiany Informacji Katolickiej. Partnerem Organizacyjnym jest Caritas Polska. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski oraz jej Sekretarza Generalnego – bp. Artura G. Mizińskiego.

Głównym Partnerem Konkursu Aktywna Parafia 2023 jest Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. – Oddział Centralny PGNiG w Warszawie.

Patronami medialnymi wydarzenia są TVP1 i eKAI.pl.

Więcej informacji:
ekai.pl/aktywnaparafia/ 

Materiały do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy,
Regulamin Konkursu,
Klauzula informacyjna i zgody RODO.

Źródło: https://www.ekai.pl/aktywna-parafia-2023-zapisy-tylko-do-11-maja/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *