Wystawa prezentująca Chrystusa z Całunu Turyńskiego

Hiszpańska archidiecezja Grenady otworzy wystawę prezentującą bardzo realny wygląd Jezusa Chrystusa powstały na podstawie wizerunku z Całunu Turyńskiego. Jak poinformowała KAI Blanca Ruiz, reprezentująca hiszpańską archidiecezję, ekspozycja zostanie zaprezentowana mediom w sobotę, 25 marca w katedrze w mieście Guadix, na południu kraju.

REKLAMA

Następnego dnia wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających. Jej zamknięcie zaplanowano na 31 maja. Jak dowiedziała się KAI, w niedługiej przyszłości wystawa zatytułowana “Tajemniczy Człowiek” ma trafić do Polski.

Ciało mężczyzny wykonane na podstawie Całunu Turyńskiego oraz badań naukowych z analizy tego płótna wystawiano dotychczas w katedrze w Salamance, w zachodniej Hiszpanii. Ekspozycja była prezentowana od października 2022 r.
Figura mężczyzny ważąca 75 kg pokazywana na wystawie jest bardzo realistyczna. Została wykonana z silikonu i lateksu, co sprawia, że przypomina prawdziwego człowieka. Autorzy dzieła, hiszpańscy artyści kierowani przez Álvaro Blanco, aby nadać większą wiarygodność swojemu dziełu odtworzyli z dużą szczegółowością rany widoczne na Całunie Turyńskim. Rzeźba ma ludzkie włosy, rzęsy oraz piegi.

Przechowywany w katedrze w Turynie całun uważany jest za jedną z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. Zgodnie z tradycją w płótno to zostało owinięte ciało Jezusa Chrystusa po ukrzyżowaniu, a wskutek zmartwychwstania odcisnęła się na nim ludzka sylwetka.

Źródło: https://www.ekai.pl/tajemniczy-czlowiek-wystawa-prezentujaca-chrystusa-z-calunu-turynskiego/
Fot. VaticanNews

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *