Prymas Polski będzie przewodniczyć mszy św. w intencji pokoju

W poniedziałek 20 marca o 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej sprawowana będzie Msza św. w intencji pokoju. Eucharystii przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Modlitwa o pokój rozbrzmiewać będzie tego dnia w kościołach w całej Polsce. To część ogólnoeuropejskiej inicjatywy „Łańcuch Eucharystyczny” trwającej 39 dni.

REKLAMA

Z inicjatywą wystąpiła Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Przez 39 dni poszczególne episkopaty modlą się w intencji sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. Kościół w Polsce będzie się modlić w poniedziałek 20 marca.

„Ufamy, że wspólne błaganie milionów Europejczyków przybliży dzień upragnionego pokoju i raz jeszcze zjednoczy wszystkich wierzących w solidarnej trosce o Ukrainę” – wskazała Rada Konferencji Episkopatów Europy.

W katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. w intencji pokoju o 18.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Jednocześnie metropolita gnieźnieński prosi księży proboszczów o odprawienie 20 marca Mszy św. w intencji sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy (tego dnia lub w dniach następnych) oraz dołączenie 20 marca do modlitwy powszechnej wezwania o pokój dla Ukrainy w pozostałych Mszach świętych.

Źródło: https://www.ekai.pl/prymas-polski-bedzie-przewodniczyc-mszy-sw-w-intencji-pokoju/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *