Tczew: Muzyczna Droga Krzyżowa Chóru Juventus – zaproszenie

W najbliższy piętek, 17 marca br. o godz. 20:00 parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie zaprasza do kościoła szkolnego na Muzyczną Drogę Krzyżową zatytułowaną „Wobec zła Miłość trwa”, którą zaśpiewa Chór Juventus. Warto wziąć ze sobą ciepły koc lub poduszkę. Pozwólmy sobie na lekcję Miłości!

REKLAMA

„Zapraszamy do wspólnej drogi – Chrystusowej drogi. Na taką drogę gdzie wśród niepokoju, grzechu, krzyku i zła… zwyczajnie trwa Miłość. Tego wieczoru chcemy nauczyć się Miłości.”
– Chór Juventus

O Chórze Juventus
Młodzieżowy Chór Juventus – to ludzie młodzi duchem i kochający śpiew! Chór działa od 1963 roku. Słowo Juventus oznacza młodość, a gospel to dobra nowina. Razem tworzą mieszankę wybuchową pełną spontanicznej radości i śpiewu o miłości Bożej. Od 2003 roku są związani z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Gospel – biorąc udział w warsztatach muzyki , konkursie chórów czy koncertach specjalnych. Śpiewali z muzykami zagranicznymi, a także Marylą Rodowicz czy zespołem New Life Music. Mają za sobą nawet udział w filmie pełnometrażowym i mnóstwo ciekawych muzycznych projektów jak np. koncert z utworami z filmów „Blues Brothers”.
Chór prowadzi Maciej Borowicz – wokalista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2007 roku pełni również funkcję kantora w kościele św. Jana w Gdańsku,
Juventus śpiewa muzykę w różnych gatunkach – od klasyki i utworów liturgicznych po Mszę Kreolską. Mają w swoim repertuarze utwory napisane specjalnie dla nich, w różnych językach (od hebrajskiego po szwedzki), ale najbardziej lubią śpiewać gospel – po angielsku i po polsku.

Kościół pw św. Stanisława Kostki (kościół szkolny)
Plac św. Grzegorza 1
83-110 Tczew
Tel.: 58 531 24 75

Źródło: https://faratczew.pl/?p=4913

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *