Już dzisiaj EDK w Dziemianach, Leźnie, Garczegorzu, Lubichowie

Nie chcą żyć normalnie, chcą żyć ekstremalnie.

REKLAMA

I nie chodzi tu o kolekcjonowanie mocnych wrażeń, ale o zmaganie z samym sobą, o podjęcie trudu, który pozwala ludzką drogę związać z Chrystusowym krzyżem. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest formą duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad czterdziestokilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

5 kwietnia na sześciu trasach Ekstremalnych Dróg Krzyżowych Pomorza pojawią się tysiące piechurów, którzy właśnie w nocnej ciszy chcą doświadczyć, wysiłku, cierpienia, obecności Chrystusa.

W najdłuższą drogę, na 55 km, wyruszą wierni trasą św. Rity – z Dziemian na Kalwarię Wielewską.
Krótsze proponowane im dystanse to trasa św. św. Franciszka z Asyżu, wiodąca z Dziemian na Kalwaria Wielewską w Wielu, licząca 42 km oraz trasa św. Antoniego o długości 28 km.
W piątek także wyruszy EDK w Garczegorzu. Niebieska trasa św. Marii Magdaleny do Łeby ma 30 km. Chętni mogą pójść też ze św. Jakubem drogami z Lubichowa do Pelplina, na odcinku liczącym 40 km.

Mszą św. o godz. 19 rozpocznie się w Leźnie pod Gdańskiem EDK Norbertańska. Do pokonania są 42 km, a metą jest kościół WNMP w Żukowie.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *