Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Piłkę Halową 2019

W sobotę 23 marca 2019 roku odbyły się w Chojnicach Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową. O godz. 9:30 w Chojnickiej Bazylice została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

REKLAMA

Po Mszy św. uczestnicy przeszli na dwie sale gimnastyczne. Ministranci rocznik 2007-2011 swoje mecze rozegrali w Szkole Podstawowej nr 7, natomiast w kategorii lektor młodszy (rocznik 2003-2006) i lektor starszy (rocznik 1998-2002) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chojnicach.

Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

 
W kategorii ministrant 2007-2011:

I miejsce – parafia Stężyca

II miejsce – parafia Sierakowice – św. Jana

III miejsce – parafia Bukowiec Pomorski

wyróżnienie: parafia Osieczna i Drzycim

 

W kategorii lektor młodszy 2003-2006:

I miejsce – parafia Debrzno

II miejsce – parafia Parchowo

III miejsce – parafia Lubiszewo

wyróżnienie: parafia Kostkowo i Świekatowo

 

W kategorii lektor starszy 1998-2002:

I miejsce – parafia Gowidlino

II miejsce – parafia Leśno – Orlik

III miejsce – parafia Kamień Krajeński

wyróżnienie: Stężyca

 Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Ministrantów, które odbędą się w Sochaczewie i Skierniewicach w dniach od 1-2 maja 2019 roku.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw, szczególnie ks. Pawłowi Skrzyńskiemu, ks. Piotrowi Fankidejskiemu i ks. Rafałowi Kulwikowskiemu, a także kieruję podziękowania do księży opiekunów, zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach.

Jednak te zawody nie byłyby możliwe, gdyby nie księża odpowiedzialni za ministrantów i lektorów na szczeblu dekanalnym i rejonowym, którzy poprzez zorganizowane turnieje wyłonili zwycięzców biorących dzisiaj udział. 

Ks. Grzegorz Miotk

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *