XXV Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

Blisko 170 wystawców z kraju i zagranicy w Arkadach Kubickiego prezentuje ponad 12 tysięcy wartościowych publikacji.

REKLAMA

Święto dobrej książki – to motto towarzyszy nam już od wielu lat, jednak z każdym rokiem staramy się, by Targi Wydawców Katolickich były właśnie takim świętem – stwierdził podczas wtorkowej konferencji prasowej ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Jak zauważył kapłan, wydarzenie co roku staje się coraz bardziej popularne. Świadczy o tym regularny, kilkunastoprocentowy wzrost osób, które co roku odwiedzają stoiska z religijnymi publikacjami. Ubiegłoroczna edycja może poszczycić się rekordową frekwencją przekraczającą liczbę ponad 35 tys. odwiedzających.

Tegorocznym targom przyświeca szereg tematów przewodnich. Główne motto – „Duch, który umacnia miłość; w mocy Bożego ducha” – nawiązuje do trwającego w Kościele roku duszpasterskiego.

Organizatorzy targów zauważą też m.in. obchodzone w ostatnim czasie setne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości, powstania Konferencji Episkopatu Polski, odnowienia stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i ustanowienia Biskupstwa Polowego.

Z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski przygotowano wydarzenia koncentrujące się na osobie i pontyfikacie Papieża z Polski.

Tegoroczne targi objęte zostały honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wydarzenie organizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Zamek Królewski w Warszawie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej www.swk.pl

KAI
Fot. Facebook / Targi Wydawców Katolickich

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *