Dzień Życia Konsekrowanego w Pelplinie

“Bóg stał się na nowo właścicielem waszej największej miłości” – powiedział biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas Mszy św. w Pelplinie sprawowanej dziś z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

REKLAMA

Do bazyliki katedralnej przybyły siostry zakonne, ojcowie i bracia zakonni, wdowy i dziewice konsekrowane oraz członkowie świeckich instytutów życia konsekrowanego.

Mówiąc o dniu osób konsekrowanych, bp Kasyna podkreślił, że ponowne ofiarowanie się Bogu ma służyć, by „raz jeszcze Jego stało się wasze życie, Jego wasze zdolności, wasze zaangażowanie, Jego też stał się wasz czas”. „Bóg stał się na nowo właścicielem waszej największej miłości, która przewyższa miłość do rodziców, umiłowanie świata czy nawet wybranej osoby” – dodał hierarcha.

Kaznodzieja nawiązał również do habitu noszonego przez osoby zakonne. Wskazał, że ma on symbolizować życie świadczące o Bogu. „Habit budzi różne reakcje” – mówił biskup, dodając, że niekiedy wywołuje on życzliwość a niekiedy „niechęć do Kościoła, do Chrystusa, czy też docinki i ataki”.

Biskup pelpliński wskazał, że nie tyle habitem trzeba świadczyć o Chrystusie, ale „przede wszystkim czynem, życiem i sercem swoim, troską o drugiego człowieka, o biednych, o doświadczonych życiem”.

W końcowej części homilii bp Kasyna zachęcił do modlitwy o odnowę życia i „wzmocnienie charyzmatu, poprzez który trzeba unieść każdy ciężar nałożony poprzez służbę Bogu i innym ludziom”.

Po homilii osoby konsekrowane odnowiły swoje zawierzenie Bogu.

KAI

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *