Sekretarz Generalny KEP w życzeniach na Nowy Rok

Życzę wszystkim w Nowym Roku wzajemnej bliskości i życzliwości. Zawierzmy wszystkie trudne sprawy Temu, który przyszedł na świat po to, aby nas zbawić – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach noworocznych.

REKLAMA

Bp Miziński zaznaczył, że rok 2022 upłynął pod znakiem tragicznej wojny w Ukrainie i pomocy, w jaką Polacy licznie i z wielkim zaangażowaniem się włączyli. „Życzę nam wszystkim w nowym, 2023 roku, przede wszystkim pokoju. Pragnieniem każdego z nas jest to, aby ustały działania wojenne, umilkły odgłosy bomb oraz płacz tych, którzy tracą bliskich i dobytek całego życia” – podkreślił.

„W nowym roku nie zapominajmy nadal o potrzebujących, o tych, którzy mają gorzej od nas. Wspierajmy zarówno duchowo – swoją modlitwą – jak i materialnie – naszych sąsiadów w Ukrainie oraz tych spośród nich, którzy znaleźli schronienie w Polsce.  Oni ciągle potrzebują naszej solidarności” – zachęcił sekretarz generalny KEP.

Bp Miziński życzył wszystkim w Nowym Roku wzajemnej bliskości i życzliwości. „Zawierzmy wszystkie trudne sprawy Temu, który przyszedł na świat po to, aby nas zbawić. Niech każdy dzień Nowego Roku wypełnia Jego wspierająca obecność” – dodał.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/bp-mizinski-zycze-wszystkim-w-nowym-roku-wzajemnej-bliskosci-i-zyczliwosci/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *