Bp Stanisław Jamrozek: Na nowo zawierzmy się Chrystusowi Królowi

Na nowo zawierzmy się Chrystusowi Królowi, trwając na modlitwie w świątyniach i w rodzinach – zachęca bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 19 listopada minie 6 lat od Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

REKLAMA

Zbliża się 6. rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. „W tym akcie zobowiązaliśmy się podporządkować Mu wszystkie sfery naszego życia osobistego i społecznego. Wiemy jednak, że potrzeba wytężonej modlitwy i nieustannego wysiłku, aby zrealizować złożone wtedy przyrzeczenia” – podkreśla bp Jamrozek.

Delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa zachęca do włączenia się w 9-dniową nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Rozpoczęła się ona w piątek, 11 listopada, i potrwa do soboty, 19 listopada.

„W samą uroczystość odczytajmy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana” – zachęca bp Jamrozek. „Na nowo zawierzmy się Chrystusowi Królowi, trwając na modlitwie w świątyniach i w rodzinach. Prośmy o zgodę w naszej Ojczyźnie, o pokój na Ukrainie, o zwycięstwo dobra nad złem. Starajmy się przeżywać ten czas w stanie łaski uświęcającej, pojednani z Bogiem i z bliźnimi, aby skutecznie upraszać królowanie Jezusa na ziemi” – dodaje.

„Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP, 19 listopada 2016 roku, w wigilię zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Dzień później akt ten odmawiany był we wszystkich polskich kościołach podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

BP KEP

Zobacz też:

Tekst Nowenny oraz Jubileuszowego Aktu wraz z komentarzem teologicznym (docx)

Księga Kongresowa Ogólnopolskiego Kongresu Chrystusa Króla zorganizowanego w piątą rocznicę „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” (4–7 listopada 2021 r.)

Źródło: https://episkopat.pl/bp-jamrozek-przed-uroczystoscia-jezusa-chrystusa-krola-wszechswiata-na-nowo-zawierzmy-sie-chrystusowi-krolowi/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *