Polak z Sercem – trwa akcja wsparcia rodaków mieszkających na Kresach

Akcja która zrodziła się w 100-lecie odzyskania niepodległości trwa i się rozwija. Łączy Polskie serca i uczy wrażliwości. 11 listopada rozpoczęła się piąta edycja akcji charytatywnej „Polak z sercem” organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY. To okazja, aby wesprzeć potrzebujących rodaków mieszkających na Kresach, którzy żyją w warunkach ubóstwa. Uzyskane wsparcie popłynie na Ukrainę, Białoruś i Litwę.

REKLAMA

– Akcja „Polak z Sercem” jest sprawdzianem życia miłością na co dzień, mobilizacją do tego, by budzić wrażliwe serca – podkreślił bp Artur Miziński podczas konferencji prasowej rozpoczynającej akcję.

Włączyć w pomoc może się każdy i sposobów na to jest naprawdę wiele. Pierwszym z nich jest SMS charytatywny o treści KRESY na numer 72052 (koszt 2,46zł z VAT). Dwa takie SMS-y to ciepły posiłek dla potrzebujących.

Wolontariusze od 11 listopada prowadzą zbiórkę darów i zbiórkę publiczną do puszek na terenie całej Polski. Nie wychodząc z domu, można dokonać wirtualnych zakupów na eDaromacie dostępnym na polakzsercem.pl lub przekazując darowiznę na konto „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”.

Nowością w tegorocznej edycji jest skarbonka pomocowa w kształcie Polski, którą może zamówić każdy. Formularz znajduje się stronie akcji polakzsercem.pl. Po pobraniu specjalnej aplikacji ściany tej skarbonki opowiadają historie osób, które otrzymały wsparcie oraz przybliżają wszystkie możliwości dalszego niesienia pomocy.

W tym roku wystartowały ogłoszenia pomocowe na stronie, które z jednej strony zbierają potrzeby Polaków z Kresów oraz pomagają w odnalezieniu darczyńcy, ale również umożliwiają zamieszczanie informacji od wspierających oferujących swoją pomoc.

Źródło: https://www.ekai.pl/polak-z-sercem-trwa-akcja-wsparcia-rodakow-mieszkajacych-na-kresach/
Fot. EpiskopatNews

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *