Wystawa poświęcona ks. Januszowi St. Pasierbowi w Pelplinie

Od 6 lipca do 19 sierpnia dostępna dla odwiedzających jest wystawa poświęcona ks. Januszowi St. Pasierbowi w Pelplinie.
REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej życiu i twórczości  ks. Janusza St. Pasierba. Obszerna, bogato ilustrowana ekspozycja złożona z 20 tablic prezentuje jego życie, twórczość, wiersze, myśli, anegdoty, upamiętnienie, związki z Tczewem. Sporo miejsca poświecono ks. Pasierbowi jako Patronowi szkoły w Tczewie oraz pomorskiemu szlakowi jego imienia, prezentującemu walory turystyki kulturowej miast związanych z ks. Pasierbem na trasie Lubawa – Grudziądz – Pelplin – Tczew – Gdańsk – Żarnowiec (280 km). Materiały do wystawy przygotowali i opracowali Hanna Molesztak i Zdzisław Czyż oraz Piotr Kaczmarek.

 
Wystawa powstała z okazji ROKU KS. JANUSZA STANISŁAWA PASIERBA W POWIECIE TCZEWSKIM ogłoszonego z  inicjatywy Powiatu Tczewskiego i  społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Pasierba w 25. rocznicę śmierci wybitnego kapłana, poety i historyka sztuki oraz przypadającą w tym roku  20. rocznicą nadania szkole Jego imienia.
 
Wystawa jest dostępna dla odwiedzających w terminie 6 lipca do 19 sierpnia na placu przed szkołą Collegium Marianum w Pelplinie.
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *