Akcja charytatywna „Polak z Sercem” już po raz piąty!

Już po raz piąty odbędzie się akcja charytatywna „Polak z Sercem”. Wydarzenie rozpocznie się 11 listopada i ma na celu pomoc Polakom mieszkającym na Kresach, którzy przez trudną sytuację gospodarczo-społeczną żyją w warunkach ubóstwa. Wsparciem zostaną objęte Ukraina, Białoruś i Litwa. Pomóc będzie mógł każdy – zarówno poprzez przekazanie darów w stacjonarnych punktach w wielu miastach Polski, jak i wirtualnie. Organizatorami akcji są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY.

REKLAMA

„Polak z Sercem” to akcja charytatywna, której celem jest pomoc naszym Rodakom mieszkającym na Kresach. Już 5. rok młodzież niesie pomoc potrzebującym poza granicami. W poprzedniej edycji ponad dwustu młodych wolontariuszy z całej Polski zebrało ponad 100 tysięcy złotych, pomagają, bo z potrzebującymi łączy ich polskość. Dzięki zaangażowaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dotychczas ponad 35 ton darów i ponad 13 tys. posiłków już trafiło do najuboższych.

„Polak z Sercem” startuje już 11 listopada, gdy w wielu polskich domach wywieszana jest biało-czerwona flaga. To idealny dzień, aby pomyśleć o Polakach poza granicami naszego kraju. W wyznaczonych punktach wielu miast Polski do 20 listopada będzie można złożyć dary dla potrzebujących – produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, środki czystości, artykuły szkolne i wiele innych. Wesprzeć potrzebujących każdy można też wrzucając ofiarę do puszki, nad którymi będą czuwać wolontariusze.

Pomóc będzie możliwa również wirtualnie – poprzez eDaromat na stronie www.polakzsercem.pl da się zrobić zakupy dla potrzebujących bez wychodzenia z domu, których równowartość przekazywana jest w formie darowizny na zakup wybranych artykułów i transport ich potrzebującym. Istnieje również możliwość bezpośrednich wpłat darowizny na konto zbiórki lub wysyłając SMS o treści KRESY na numer 72052 (2,46 zł z VAT). Na stronie internetowej akcji ruszą również ogłoszenia, które pozwolą wesprzeć konkretną potrzebę drugiego człowieka. To także szansa dla tych, którzy chcą przekazać określone wsparcie i szukają potrzebującego.

Nieustanne wsparcie akcji odbywa się również dzięki modlitwie, która jest potrzebna tak samo, jak pomoc materialna. Strona internetowa www.polakzsercem.pl umożliwi zapisy na dyżury modlitewne dla wszystkich, którzy chcą pomagać. W tym roku część środków finansowych zostanie również przekazana na organizację wyjazdu dla ubogich młodych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Patronat honorowy nad akcją „Polak z Sercem” objęli: Konferencji Episkopatu Polski, Jan Dziedziczak Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, JE. Ks. bp Adam Bab Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM i Senator Maria Koc. Partnerami wydarzenia są: Caritas Polska, Caritas Lwów, Caritas Grodno, KBO ŚDM i Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

Źródło: https://www.ekai.pl/polak-z-sercem-akcja-charytatywna-na-rzecz-rodakow-na-kresach/
Fot. Polak z Sercem

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *