Katolicy na Ulicy w Człuchowie już jutro!

Już tylko dzień pozostał do kolejnej edycji Festiwalu Radości Chrześcijańskiej – Katolicy na Ulicy – Człuchów 2018.
REKLAMA

W tym roku wydarzenie odbędzie się w czwartek, 31 maja, w uroczystość Bożego Ciała. Główną areną będzie Rynek Miejski w Człuchowie. Na to wydarzenie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z całego kraju.

Katolicy na Ulicy to impreza plenerowa. Chodzi nam o to, aby muzyką, tańcem, uśmiechem i radością zademonstrować naszą wiarę – mówi ksiądz Krystian Feddek, koordynator imprezy. “Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin. Chcemy aby na tym wydarzeniu byli obecni wszyscy, od dziadków po wnuczęta, aby każdy mógł tam znaleźć swoje miejsce. Przygotowujemy specjalny sektor dla osób starszych, miejsca siedzące, przygotowujemy też strefy gastronomiczne, strefy gdzie będzie można zaopatrzyć się w różne gadżety religijne. To wszystko ma pokazywać jeden cel, czyli to, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy katolikami” – dodaje ks. Feddek
 
Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.30. W programie będą między innymi świadectwa, spektakl baletowy, wspólne tańce  z wodzirejem, dzielenie się chlebem oraz przelot stu gołębi na stulecie niepodległości.
 
Najbardziej widowiskowym elementem będzie jednak koncert  „Credo in Misericordiam Dei”, ten sam, który był wykonywany podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Na gigantycznej scenie wystąpi orkiestra symfoniczna pod batutą Adama Sztaby oraz chór kierowany przez Gabi Gąsior. Rozpoczęcie tego koncertu zaplanowano na godzinę 20.00. Całość zakończy widowisko światła z adoracją Najświętszego Sakramentu. 
 
Katolicy na Ulicy to także ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Podczas koncertu „Credo in Misericordiam Dei”, na scenie wystąpi  jednocześnie około 200 artystów. Będzie to chór Gabi Gąsiąr oraz orkiestra symfoniczna Adama Sztaby. Całość poprzedzą warsztaty artystyczne zarówno dla instrumentalistów jak i wokalistów. Limit muzyków w zajęciach instrumentalnych jest już wyczerpany. Są za to jeszcze wolne miejsca na zajęcia w sekcji wokalnej. Z okazji skorzystać może każdy, kto ukończył 12 lat i choć trochę potrafi śpiewać. Kwalifikacje do udziału w tych warsztatach odbędą się w poniedziałek (28.05) o godzinie 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie.  Wcześniej jednak, wszyscy chętni do udziału w warsztatach wokalnych, muszą dokonać zgłoszenia poprzez stronę internetową organizatora: www.katolicyczluchow.pl. Ukończenie warsztatów daje szansę na występ na dużej scenie wraz z chórem i orkiestrą w dniu wydarzenia.
 
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *